[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Odcinek drogi krajowej zostanie rozbudowany. Podpisano umowę na wykonanie inwestycji

Dodano: 01.06.2022 | 07:13

Na zdjęciu:

Fot. GDDKiA Bydgoszcz / mat. prasowy

GDDKiA poinformowało o podpisaniu umowy na przebudowę odcinka drogi krajowej 91 Terespol – Stolno z wyłączeniem mostu na Wiśle. – Inwestycja ma na celu wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, wykonanie dodatkowego pasa ruchu oraz ciągów pieszych i rowerowych – informują drogowcy.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji, bydgoski oddział GDDKiA rozstrzygnął w połowie maja. Wybrano ofertę konsorcjum firm Kobylarnia – Mirbud, które za przeprowadzenie zadania złożyło ofertę na kwotę 67,4 mln zł. We wtorek (31.05), drogowcy poinformowali o podpisaniu umowy na realizację tego zadania. – Po podpisaniu umowy z wykonawcą, planowany termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2023 roku – informuje GDDKiA.

Inwestycja związana z rozbudową DK91 na trasie Terespol – Stolno została podzielona na dwa odcinki: pierwszy od km 141 + 100 do mostu (km 143+450) o długości około 2,35 km oraz drugi – od mostu (km 144+530) do km 148+600,00 o długości około 4,07 km. Już wiadomo, że prace prowadzone będą od skrzyżowania z ul. Chełmińską w Świeciu, gdzie – jak przypominają drogowcy – jesienią 2020 r. – zakończyła się przebudowa układu drogowego w ramach estakady w Przechowie, a zakończą się w okolicy skrzyżowania DK91 z DW550. Z zadania – jak słyszymy w GDDKiA – wyłączony będzie most przez Wisłę.

W ramach przebudowy przewidywana jest m.in.: przebudowa i skanalizowanie skrzyżowań, wykonanie skrzyżowania typu małe rondo, przebudowa (w tym poszerzenie i wzmocnienie) drogi krajowej nr 91, wykonanie ciągów pieszych i rowerowych, wykonanie dodatkowego pasa ruchu do wyprzedzania na wzniesieniu, przebudowa i budowa zatok autobusowych i zjazdów, przebudowa zatoki do kontroli i ważenia pojazdów oraz przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach  – wyliczają drogowcy.

Celem realizacji poprawa stanu nawierzchni, poprawa płynności ruchu i komfortu użytkowników drogi. Planowane jest także wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu (np. wyspy), co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przedmiotowym odcinku.

Odcinek drogi krajowej zostanie rozbudowany. Podpisano umowę na wykonanie inwestycji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments