[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Odcinek drogi wojewódzkiej do remontu. Pierwsze prace mają ruszyć lada dzień

Dodano: 17.09.2022 | 08:34

Na zdjęciu: Pracami remontowymi objęty będzie odcinek między Wysoką Wsią i Małym Mędromierzem - to liczący nieco ponad 2,1 km odcinek drogi wojewódzkiej 241.

Fot. Tomasz Czachorowski / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej idzie do remontu. Tym razem odbędą się na one na liczącym nieco ponad dwa kilometry odcinku między miejscowościami Wysoka Wieś i Mały Mędromierz.

W Tucholi podpisano właśnie umowę na remont tego odcinka drogi w ciągu drogi wojewódzkiej 241. Wartość inwestycji to 4,5 miliona złotych i w całości jest ona finansowana z budżetu województwa.

Umowę na remont odcinka podpisali wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, starosta tucholski Michał Mróz, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski oraz pełnomocnik zarządu spółki Colas Maciej Hewusz. To właśnie spółka Colas została wybrana w postępowaniu przetargowym na wykonawcę remontu tego liczącego 2,1 kilometra odcinka. – Roboty budowlane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończą się jeszcze w tym roku – słyszymy od urzędników, którzy precyzują, że pierwsze prace mają się rozpocząć z kolei jeszcze w tym miesiącu. W zakres zadania wchodzi odnowa nawierzchni drogi, w jezdnię wbudowana zostanie siatka wzmacniająca. Wyremontowane zostaną skrzyżowania z lokalnymi drogami, zjazdy na pola i posesje oraz istniejący przystanek autobusowy. Bezpieczeństwo poprawi dobudowanie pobocza oraz wymiana barier sprężystych, a także zabezpieczenie tymi konstrukcjami dodatkowych miejsc. Trasa zyska także lepsze odwodnienie dzięki odpowiedniemu profilowi i oczyszczonym rowom. Wymienione zostaną przepusty rurowe pod zjazdami. Zaplanowano także wymianę oznakowania pionowego i wykonanie oznakowania poziomego.

Remont odcinka między Wysoką Wsią i Małym Mędromierzem to kolejny etap modernizacji dróg wokół Tucholi. – Za nami przebudowa wylotowych tras na Świecie i Chojnice. W zeszłym roku rozpoczęliśmy remonty dróg w kierunku Bydgoszczy i Sępólna Krajeńskiego, w tym roku kontynuujemy te zadania – mówi wicemarszałek Sosnowski i przyznaje, że cały czas trwa oczekiwanie na ogłoszenie przetargu na projekt obwodnicy Tucholi. – Czekamy też na decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która jest niezbędna do ogłoszenia przetargu na projekt obwodnicy Tucholi – dodaje.

Urzędnicy przypominają, że wcześniej w samej Tucholi przebudowano ulicę Czarna Droga (tam położono nową nawierzchnię, powstały nowe chodniki i zjazdy) i inne o statusie dróg wojewódzkich na terenie miasta. Na samej DW241 odnowiono dwukilometrowy odcinek drogi między Sikorzem i Trzcianami oraz liczący półtora kilometra odcinek Zboże – Więcbork. W tym roku podpisana została również umowa na przebudowę siedmiokilometrowego odcinka Wiele – Więcbork.

Odcinek drogi wojewódzkiej do remontu. Pierwsze prace mają ruszyć lada dzień
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments