[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Odnowiono kolejny wiekowy budynek. Posiada on charakterystyczne kwadraty

Dodano: 12.09.2022 | 10:54

Na zdjęciu: Kamienica z charakterystycznymi kwadratami została odnowiona.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W ostatnim czasie został wyremontowany kolejny bydgoski budynek. Kamienica zyskała nową elewację i posiada charakterystyczne kwadraty.

Kamienica przy ul. Chocimskiej 9 powstała w latach 1909-1911 na planie prostokąta. Składa się z trzech kondygnacji i użytkowego poddasza. Parter budynku jest boniowany, a kondygnacje są rozdzielone gzymsami. Kamienica posiada również obszerną sień przejazdową. Na wysokości trzeciej kondygnacji znajdują się charakterystyczne płyciny w formie małych kwadratów. Cały budynek jest utrzymany w popielatej kolorystyce.

Wcześniej przy ul. Chocimskiej został odnowiony budynek z numerem 5, który posiada elementy charakterystyczne dla kamienic secesyjnych. Remont przeszedł również budynek z numerem 10 posiadający płaskorzeźbę orłów i lwa oraz narożna kamienica u zbiegu z ul. Gdańską.

Ulica Chocimska powstała w XX wieku i początkowo kończyła się na dawnych zabudowaniach wojskowych. Od strony ul. Gdańskiej jest zabudowana wiekowymi kamienicami, a od ul. Pomorskiej przebiega między zabudowaniami dawnych koszar, w których dawniej stacjonowała pruska piechota. Po II wojnie światowej przedłużono ul. Chocimską do ul. Pomorskiej, a w tym roku u ich zbiegu powstał społeczny sad z owocowymi drzewami i krzewami w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments