Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOdważna fordonianka uhonorowana przez policję medalem
11.07.2016 | 14:06

Odważna fordonianka uhonorowana przez policję medalem

Ruszyła w pościg za włamywaczem, przyczyniając się do jego schwytania.

Na zdjęciu: Pani Magdalena odbiera medal od Komendanta Wojewódzkiego Policji

Fot. policja

Dzisiaj (11.07,) dzielna mieszkanka Fordonu – pani Magdalena – dołączyła do grona wyróżnionych medalem „Pomagajmy Sobie Wzajemnie”.

To szczególne odznaczenie wręczył pani Magdzie Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, jako wyraz uznania za odwagę i poświęcenie. Komendant Wojewódzki podziękował za tę godną naśladowania postawę. Kobieta, nie zastanawiając się ani chwili, ruszyła za uciekającym mężczyzną, który chwilę wcześniej włamał się do mieszkania jej sąsiadów. Tylko dzięki niej sprawca, włamywacz recydywista, jeszcze tego samego dnia trafił za kraty.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w miniony wtorek (05.07.16) około 14:30. Wtedy dyżurny bydgoskich policjantów odebrał od 33-letniej mieszkanki Fordonu dość nietypowy telefon. Kobieta w rozmowie poinformowała go, że właśnie biegnie za mężczyzną, który włamał się do mieszkania sąsiadów na ul. Przyjaciół. Dyżurny niezwłocznie przekazał tę informację policjantom z Fordonu, którzy ruszyli pod wskazany adres. Kobieta, nie rozłączając się, na bieżąco informowała funkcjonariuszy, gdzie aktualnie się znajduje. Dzięki tym precyzyjnym informacjom na ul. Magazynowej policjanci zatrzymali 50-letniego sprawcę włamania.

Wcześniej, gdy 33-latka wchodziła do jednego z bloków przy ul. Przyjaciół, zauważyła mężczyznę wychodzącego z mieszkania jej sąsiadów. Wzbudziło to u niej podejrzenia, ponieważ nigdy go tam nie widziała. Ponadto, mężczyzna miał na sobie założone rękawiczki i nerwowo się zachowywał. Gdy kobieta zauważyła zniszczone zamki w drzwiach, natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy, informując o wszystkim dyżurnego i ruszyła za uciekającym sprawcą. Pościg za nim trwał do ul. Magazynowej. Tam, na chwilę włamywacz zniknął kobiecie z oczu, ale pomogli przypadkowi przechodnie. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna schował się pod samochodem. W tym momencie przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 50-latka. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim skradzioną biżuterię, której wartość pokrzywdzeni wycenili na 2 tys. zł. Całe skradzione mienie trafiło już do rąk właścicieli.

Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia (6.07.16) usłyszał zarzut włamania i kradzieży. Z tej racji, że jest wielokrotnym recydywistą grozi mu wyższa kara niż do 10 lat więzienia, jak przewiduje kodeks karny.  Kryminalni nie wykluczają, że mężczyzna może odpowiadać również za inne tego typu przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do gratulacji dla dzielnej fordonianki przyłączył się również Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy mł. insp. Andrzej Cieślik .


Powiązane treści