Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oficjalne otwarcie Centrum Edukacji Muzealnej. Na odwiedzających czeka pokój zagadek

Dodano: 01.09.2023 | 12:48

Na zdjęciu: Oficjalne otwarcie Centrum Edukacji Muzealnej!

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy rusza z nowym oddziałem. Na odwiedzających czeka m.in. pokój zagadek.

We wrześniu swoją pracę zaczyna Centrum Edukacji Muzealnej, które jest jednym z oddziałów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jego siedziba znajduje się przy ul. Mennica 6 na Wyspie Młyńskiej.

W budynku zaaranżowano przestrzeń do działań edukacyjnych skierowanych do osób w każdym wieku. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie odkrywać tajemnice sztuki i historii.

W Centrum Edukacji Muzealnej będzie można zwiedzić tajemniczy pokój zagadek MR6, w którym miłośnicy historii i analitycznego myślenia przeniosą się do lat 40. XX wieku, kiedy to odkrywano największe zagadki kryptologiczne tamtych czasów.

Natomiast na pasjonatów sztuki czekają przestrzenie “Sztuki od Kuchni”, gdzie można zapoznać się z zagadnieniami, takimi jak kompozycja, światło czy barwa oraz przekonać się, że obraz kreuje się jak pyszne danie. Za to na najmłodszych czekają sensoryczne aktywności w przestrzeni “Wyczółkowego Lasu”. Edukatorzy Centrum Edukacji Muzealnej zaglądają również do innych przestrzeni Muzeum Okręgowego, gdzie w ramach indywidualnych i grupowych oprowadzań odkrywają historyczne tajemnice regionu i dawnych mieszkańców Bydgoszczy.

Projekt poszerzenia oferty kulturalnej Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Działania 6.4. Rewitalizacja oraz inwestycje w infrastrukturę edukacyjną w ramach ZIT, a także Poddziałania 6.4.1. Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów miejskich funkcjonalnych w ramach ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments