Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

OFICJALNIE: Jest pierwsze wzmocnienie Polonii!

Dodano: 25.09.2023 | 14:39

Na zdjęciu: Kai Huckenbeck (żółty kask) będzie w przyszłym sezonie startował w Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ogłosiła podpisanie kontraktu z nowym zawodnikiem. Drużynę Gryfów wzmocni Kai Huckenbeck.

Niemiec już od paru tygodni był łączony z Abramczyk Polonią, a kiedy okazało się, że jego dotychczasowy klub – Trans MF Landshut Devils nie przystąpi do rozgrywek I ligi, przenosiny do Bydgoszczy stały się jeszcze bardziej prawdopodobne.

W poniedziałek Polonia oficjalnie potwierdziła transfer. Huckenbeck jest tym samym drugim żużlowcem, który w ostatnich dniach związał kontraktem z bydgoskim klubem. Wcześniej umowę przedłużył Mateusz Szczepaniak.

Huckenbeck ma za sobą udany sezon, w którym po raz kolejny był liderem drużyny z Landshut. W rozgrywkach I ligi zanotował średnią 2,173 pkt./bieg. Startował też w cyklu Tauron SEC. Podczas zawodów w Bydgoszczy uplasował się na 5. miejscu.

Dla Niemca będzie to powrót do Bydgoszczy i to już drugi. Pierwszy raz startował w Grodzie nad Brdą w sezonie 2016 (średnia 1,364 w I lidze), a następnie w roku 2020 (1,750 w I lidze).

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
7 miesięcy temu

Lubię tego zawodnika, dawniej w Bydgoszczy raczej rzadko zawodził, ale czy w przyszłym roku dla Polonii będzie to wzmocnienie czy „wzmocnienie”, to się jeszcze okaże.
Przypomnijmy sobie jak pisano o kontraktach Bellego czy Bjerre, a zwłaszcza Michajłowa. Polonia generalnie nie ma szczęścia do wzmocnień, lecz może tym razem będzie inaczej..?
Ja osobiście najbardziej liczę na Soerensena.

Adam
Adam
7 miesięcy temu

Dobry ruch. Lubię tego zawodnika. Bardzo ambitny.