Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oficjalnie: Krzysztof Buczkowski wraca do Abramczyk Polonii!

Dodano: 10.10.2023 | 12:56

Na zdjęciu: Przez ostatnie dwa lata Krzysztof Buczkowski zdobywał punkty dla Falubazu Zielona Góra.

Fot. Szymon Fiałkowski

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ogłosiła podpisanie umowy z Krzysztofem Buczkowskim. Dla doświadczonego żużlowca jest to powrót na Sportową po 10 latach.

O przyjściu Buczkowskiego mówiło się z dużym przekonaniem już od kilku tygodni. We wtorek klub ostatecznie potwierdził transfer. Wychowanek GKM Grudziądz jeździł już w Bydgoszczy w latach 2005-2009 oraz 2012-2013. Był łączony z powrotem do klubu już przed sezonem 2022, ale wtedy trafił do Falubazu Zielona Góra.

Z klubem z Grodu Bachusa wywalczył w tym roku awans do PGE Ekstraligi. W sezonie 2022 miał średnią 2,043, natomiast w dopiero co zakończonych rozgrywkach – 2,268. Był to czwarty wynik w całej lidze. Lepsi okazali się tylko Wiktor Przyjemski, Przemysław Pawlicki oraz Rasmus Jensen.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w sezonie 2024

W sezonie 2023 Buczkowski będzie tworzył formację seniorską Abramczyk Polonii wraz z Kaiem Huckenbeckiem, Mateuszem Szczepaniakiem, Timem Soerensenem (U24) oraz – najprawdopodobniej – Andreasem Lyagerem.

Wiadomo już, że do Polonii nie przyjdzie Nicki Pedersen. Duńczyk we wtorek został zaprezentowany jako nowy żużlowiec Texom Stali Rzeszów.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments