Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOficjalnie: Z Bydgoszczy polecimy na Ukrainę!
lotnisko Bydgoszcz
02.06.2017 | 12:32

Oficjalnie: Z Bydgoszczy polecimy na Ukrainę!

Połączenie będzie realizowane od sierpnia.

Na zdjęciu: Z Bydgoszczy polecimy bezpośrednio do Lwowa.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W czwartek władze Portu Lotniczego Bydgoszcz potwierdziły krążące od kilku tygodni pogłoski – od sierpnia realizowane będzie połączenie znad Brdy do Lwowa.

Bezpośrednie połączenie na Ukrainę znajdzie się w rozkładzie od 4 sierpnia i będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, które po kilkunastu miesiącach wracają na bydgoskie lotnisko. – Miło nam ponownie powitać lotnisko w Bydgoszczy w naszej siatce połączeń. Mogę przytoczyć setki powodów, dla których warto odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie i tyle samo, by odwiedzić Lwów – stwierdził Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej narodowego przewoźnika.

Połączenie będzie obsługiwane Bombardierem Dash Q400, a pasażerowie będą mieli do wyboru dwa dni – poniedziałek i piątek. Samolot będzie wylatywał ze Lwowa o godz. 1:40, a z Bydgoszczy o  3:10. Podróż potrwa 80 minut.-– To połączenie to ważny element wspierania rozwoju ruchu turystycznego, studenckiego, jak też biznesowego – zapowiada Tomasz Moraczewski, prezes PLB.

Przypomnijmy, że loty do Lwowa nie są jedyną nowością planowaną na bydgoskim lotnisku. Od 29 października oferowane będzie połączenie do portu Londyn-Luton.


Powiązane treści