Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOgień pod domem Brejzy to zemsta za ujawnianie prawdy [Kowalski na dobry tydzień]
Krzysztof Brejza
28.05.2018 | 09:21

Ogień pod domem Brejzy to zemsta za ujawnianie prawdy [Kowalski na dobry tydzień]

- Ktoś podpalił kamienicę, w której mieszka poseł Krzysztof Brejza. Ogień podłożył w nocy, pod oknami sypialni trójki jego dzieci, tuż przy instalacji gazowej - pisze Marcin Kowalski.

Na zdjęciu: W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru w domu Krzysztofa Brejzy.

Fot. archiwum

Ktoś podpalił kamienicę, w której mieszka poseł Krzysztof Brejza. Ogień podłożył w nocy, pod oknami sypialni trójki jego dzieci, tuż przy instalacji gazowej. „Należało się”, „Nikt by ci nie współczuł”, „Za sam ryj powinieneś iść do pieca” – komentują ci, którzy od miesięcy są karmieni propagandą wymierzoną w inowrocławskiego parlamentarzystę

Marcin Kowalski

To było celowe podpalenie. Można oczywiście założyć, że przypadkowi menele weszli w środku nocy z ulicy na podwórze kamienicy, złożyli na kupkę materiały budowlane przylegające do ściany budynku, podłożyli ogień, poszli dalej. Można założyć, że nie mieli pojęcia, kto mieszka na piętrze. Nie przeszło im przez myśl, że okna tuż nad stertą styropianu, to sypialnie rodziny Brejzów. Nie wykluczam, że bandziory z zapałkami działali w afekcie, nie zauważyli rur instalacji gazowej. Raz na milion takie przypadki rzeczywiście mogły się zdarzyć. Raz na milion, nie częściej.

Nie trzeba być szczególnym wrażliwcem i wizjonerem, żeby wyobrazić sobie, co czuje teraz rodzina Brejzów. To nie był pierwszy sygnał, jaki dostali. Wcześniej „nieznani sprawcy” zniszczyli szyld kancelarii adwokackiej Doroty Brejzy, kilkukrotnie na balkon ktoś podrzucał martwe ptaki z ukręconymi łebkami. Jakby chciał powiedzieć: „Panie pośle, proszę zwolnić, być mniej dociekliwym”.

Na Brejzę takie groźby nie działają. Robi swoje, drąży, stawia mocne tezy. To jego determinacja doprowadziła do ujawnienia największej afery ostatnich lat – lewych pensji wypłacanych najważniejszym osobom w państwie pod pretekstem tzw. „nagród”. W akcie zemsty na Inowrocław ruszyły hufce janczarów z TV PIS, dzień bez ataku na posła w PiS-owskiej szczujni telewizyjnej oraz internetowej to dzień stracony. Ten emocjonalny, zmanipulowany przekaz ma swoich fanatycznych odbiorców. Co im w duszy gra? Czy byliby zdolni, żeby posunąć się do bestialstwa? Najlepiej niech sami odpowiadają na te pytania. Oto ich niedzielna, wieczorna aktywność pod artykułem o pożarze, w portalu Dorzeczy.pl. Nie wymaga dodatkowego komentarza:

·      Za sam ryj powinien iść do pieca.

·      Armia podziemna Wolnej Polski zaczyna wykonywać wyroki na żydowski-niemieckich jurgieltnikach.

·      Śmietniki dookoła się palą, może ktoś pomylił mieszkanie Brejzy z wysypiskiem śmieci. Śmieć do śmieci.

·      Takie mordy jak on, te środy, wielany, szczerby to od razu powinni być trybowani z jajec, macic, żeby takie curestvvo się nie rozmnażało.

·      Na takiego degenerata z PO szkoda byłoby zapałki. Jest bardziej wartościowa.

·      Sam peta śmieć wyrzucił lub podpalił, żeby litość na siebie zwrócić, bo wszyscy go nie lubią przez ten paskudny ryj.

·      Ciekawe na ile był ubezpieczony! POzatym kto sieje wiatr ten zbiera burze.

·      …..żeby kózka nie skakała……..to by nóżki nie złamała…….

Marcin Kowalski

Felietonista, właściciel Markomedia.pl

Najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl

Panel dyskusyjny


Powiązane treści