Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 9 • L 9
8C
Czw
4C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
1C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOgłoszono przetarg na utwardzenie kolejnych gruntówek. Tym razem na Miedzyniu, Piaskach i Opławcu
drogi gruntowe Bydgoszcz
07.03.2018 | 12:40

Ogłoszono przetarg na utwardzenie kolejnych gruntówek. Tym razem na Miedzyniu, Piaskach i Opławcu

Utwardzenia doczekają się cztery ulice.

Na zdjęciu: ZDMiKP ogłosił przetarg na utwardzenie kolejnych gruntówek.

Fot. Stanisław Gazda

Drogowcy rozpoczęli przetarg na budowę kolejnych dróg gruntowych w trybie zaprojektuj i wybuduj. Obejmuje on ulice Botaniczną, Jeżynową, Sanatoryjną i Piaski.

Niedawno ZDMiKP złożył wniosek o realizację inwestycji drogowej na ulicy Pijarów. Teraz rozpoczęły się przygotowania do utwardzenia kolejnych gruntówek na Miedzyniu, a także na Piaskach i Opławcu. ZDMiKP rozpoczął poszukiwanie firm, które zrealizują przebudowę następujących ulic: Botanicznej, Jeżynowej, Sanatoryjnej i Piaski.

Jakie prace przewidziano w ramach inwestycji? Nawierzchnia ulicy Botanicznej i Sanatoryjnej zostanie wykonana z kostki betonowej o szerokości 5 metrów, a ul. Jeżynowej – o zmiennej szerokości wynikającej z granic pasa drogowego. W celu uspokojenia ruchu, na wszystkich budowanych ulicach powstaną wyniesione skrzyżowania. Ulice będą też objęte strefą zamieszkania (w przypadku ulicy Piaski – strefą ograniczonej prędkości). Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna oraz powstanie nowe oświetlenie i odwodnienie.

W ramach projektów utwardzenia ulic przewidziano też dodatkowe funkcjonalności. Przy ul. Botanicznej, w pobliżu skrzyżowania z Bartniczą, celem skomunikowania ciągów pieszych z kierunku skarpy do ul. Trentowskiego zostaną wykonane schody. Ponadto, na końcu wschodniego odcinka przy granicy z ul. Trentowskiego powstanie powierzchnia do zawracania dla pojazdów osobowych. W ramach przebudowy ul. Sanatoryjnej zaprojektowano budowę sięgaczy oraz miejsc parkingowych – 24 wzdłuż ul. Wycieczkowej oraz 6 przy skrzyżowaniu z Krynicką.

Termin składania ofert wyznaczono na 21 marca.

Powiązane treści