Bydgoszcz
18C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 18 • L 18
14C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesOgólnopolski Kongres Prawa Pracy już w marcu w Bydgoszczy
kongresbaner
16.01.2017 | 14:51

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy już w marcu w Bydgoszczy

"Prawo pracy 2017 – kluczowe zmiany 2016 oraz nowelizacje przepisów w 2017"

Na zdjęciu: Kongres jest okazją do zdobycia najnowszej wiedzy z zakresu prawa pracy.

Fot. Materiały prasowe

Rok 2017 to kolejny rok zmian w prawie pracy. 23 i 24 marca w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, który będzie idealną okazją do podsumowania kluczowych zmian w prawie pracy wprowadzonych w 2016 roku oraz omówienia najnowszych i planowanych nowelizacji w 2017.

Kongres skierowany jest do specjalistów działów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości oraz członków zarządów firm. Pierwszego dnia Kongresu odbędzie się konferencja, podczas której poruszane będą zagadnienia takie jak:

  • Zmiany w pracy tymczasowej od 1 czerwca 2017 r.
  • Delegowanie pracowników do pracy zagranicę oraz zatrudnianie cudzoziemców w Polsce po zmianach 2016/2017
  • Umowy terminowe po roku od zmiany przepisów – praktyczne wskazówki dla pracodawców
  • Minimalne stawki godzinowe w umowach cywilnoprawnych 2017 (zasady naliczania wynagrodzenia, konstruowanie bezpiecznych zapisów umownych, prawidłowe ewidencjonowanie godzin pracy)
  • Nowe zasady składania oświadczeń woli i dokumentów oraz nowe zasady prowadzenia i przechowywania akt osobowych pracowników i dokumentacji pracowniczej od 1 czerwca 2017

Będą one omawiane w kontekście funkcjonowania polskich firm, w oparciu o przykłady z codziennej praktyki. Po każdej prelekcji przewidziany jest blok „PYTANIE DO EKSPERTA”, podczas którego każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie prowadzącemu i wyjaśnić nurtujące go kwestie.

Na konferencji zabiorą głos zaproszeni eksperci-praktycy, m.in. Monika Frączek były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Piotr Ciborski wieloletni inspektor pracy (1992 – 1999) i zastępca okręgowego inspektora pracy w Gdańsku (1999 – 2007) oraz członek Komisji Prawnej Głównego Inspektora Pracy (2000 – 2007).

Drugiego dnia odbędzie się warsztat poświęcony tematyce zatrudniania i zwalniania pracowników z uwzględnieniem najnowszych i planowanych zmian w 2017r. W trakcie szkolenia słuchacze będą mieli możliwość praktycznej analizy licznych przykładów problematycznych sytuacji związanych z procesem zatrudnienia i zwolnienia pracownika. Spotkanie poprowadzi Monika Frączek.

Organizatorem kongresu jest firma Grupa Most Wanted! Sp. z o.o., od lat wspierająca polskich i zagranicznych klientów w zakresie rekrutacji i selekcji personelu, oraz doradztwa w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi.


Powiązane treści