Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
34% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 18 • L 17
17C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
20C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOgromna ilość narkotyków zabezpieczona przez policjantów. Zatrzymano 24-latka
zatrzymanie za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków_ KPP Chełmno
28.06.2018 | 20:28

Ogromna ilość narkotyków zabezpieczona przez policjantów. Zatrzymano 24-latka

Zatrzymanemu 24-latkowi grozi nawet do dwunastu lat więzienia.

Na zdjęciu: 24-latka podczas kontroli drogowej zatrzymali policjanci z Chełmna.

Fot. KPP Chełmno

Przeszło cztery kilogramy narkotyków zabezpieczyli policjanci z komendy w Chełmnie w jednym z mieszkań na terenie miasta. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę.

Działania policji były związane z handlem dopalaczami i innymi środkami odurzającymi czy psychotropowymi. Do zatrzymania 24-letniego mężczyzny doszło w miniony poniedziałek. – Do kontroli drogowej zatrzymano auto osobowe audi A6. Kierowca podczas czynności zaczął się zachowywać nerwowo – mówi mł. asp. Anita Zielińska z biura prasowego komendy powiatowej policji w Chełmnie.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto, a tam odnaleziono pakunki, w których znajdowały się narkotyki. – Jak się okazało, zabezpieczono ponad 1 kg suszu roślinnego oraz ponad 2 kg białego proszku – dodaje mł. asp. Zielińska. Ale to nie był koniec, bo także w mieszkaniu zatrzymanego 24-latka zostały zabezpieczone kolejne narkotyki: przeszło 800 g białego proszku i 150 g suszu. – W sumie było to ponad 4 kg narkotyków – przyznaje przedstawicielka chełmińskiej policji. W toku czynności zabezpieczono także wagę, która służyła do porcjowania zabezpieczonych substancji.

24-latkowi postawiono zarzuty posiadania narkotyków w znacznej ilości i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności. Sąd w Chełmnie już podjął decyzję, że mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące.


Powiązane treści