Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOgromne korki na trasie Bydgoszcz – Inowrocław. Remont drogi ma zakończyć się dziś
przejazd Brzoza
19.11.2021 | 09:41

Ogromne korki na trasie Bydgoszcz – Inowrocław. Remont drogi ma zakończyć się dziś

Na zdjęciu: Utrudnienia na trasie Bydgoszcz - Inowrocław mają zakończyć się w piątek, po godzinie 13:00.

Fot. GDDKiA/archiwum

Od środy, 17 listopada kierowcy poruszający się drogą Bydgoszcz – Inowrocław stoją w jeszcze większych niż zazwyczaj korkach. Trwa bowiem remont nawierzchni na odcinku niedaleko węzła Bydgoszcz Południe w Stryszku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że prace zakończą się jeszcze w piątek.

Prace naprawcze dotyczą około 200-metrowego odcinka DK 25, położonego tuż za skrzyżowaniem z drogą serwisową umożliwiającą dojazd do Zielonki czy Przyłęk. Jak informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pierwotnie jego modernizacja była planowana na wiosnę przyszłego roku, ale… – Znacznie pogorszony stan nawierzchni, który został potwierdzony w czasie rutynowego przeglądu drogi, może mieć wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, szczególnie w warunkach zimowych – mówi Kinga Puchowska, specjalistka ds. komunikacji bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Prace na trasie Bydgoszcz – Inowrocław rozpoczęły się w środę, 17 listopada. Na czas remontu wprowadzony został ruch wahadłowy, a sygnalizacja na skrzyżowaniu z drogą serwisową trasy S10 (do Zielonki i Przyłęk) została wyłączona. Z uwagi na to, że na węźle Bydgoszcz Południe droga w stronę Inowrocławia zwęża się do jednego pasa, w godzinach szczytu tworzą się spore korki. W związku z remontem stały się one jeszcze większe; ponadto w środę na odcinku Bydgoszcz – Stryszek doszło do wypadku.

Z uwagi na utrudnienia, drogowcy z Generalnej Dyrekcji w godzinach porannych (między godz. 6:00 a 7:00) ustawili drodze wylotowej z Bydgoszczy (jeszcze przed węzłem Lotnisko) oraz na drodze z Przyłęk tablice o zmiennej treści, informujące o utrudnieniach związanych z remontem.

Lokalizacje te zostały wybrane nieprzypadkowo – pozwolą one na wybranie przez kierowców ewentualnych objazdów – wyjaśnia Puchowska. Sam remont powinien zakończyć się jeszcze dziś (19 listopada) o godz. 13:00 – o godzinie 8:00 rozpoczęło się nakładanie warstwy ścieralnej jezdni prawej z kierunku Bydgoszcz-Inowrocław, a następnie (po godzinach porannego szczytu) w kierunku przeciwnym. – Jednocześnie trwać będzie regulacja ruchu przez pracowników GDDKiA – przekazuje specjalistka ds. komunikacji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
8 dni temu

Generalna dyrekcja remontuje 195 m drogi 25 za stryszkiem.. bo pojawiły się mikropęknięcia……a za dwa lata ta droga będzie przecież i tak do likwidacji w związku z budową s10 i nowa obwodnica Brzozy( i rozstrzygniętym juz przetargiem) i spokojnie ten asfalt to wytrzyma skoro teraz kierowcy nie widzą tych mikropęknięć………a 6 km rozpierd……tej samej DK25 przed Sepolnem jest ok????? Czy wy w GDDKiA na głowę upadliście? W środę jo18.42…..Google maps pokazywal korek od lotniska….czas oczekiwania 1 godzina 10 minut…. GDDKiA dodatkowo kłamała że pracę beda do 15.30…. a co nie do uwierzenia o godz 19.00 byl jeszcze korek na 45… Czytaj więcej »

Jsaa
Jsaa
8 dni temu

Przygłupy drogowe a te parę metrów nie szło naprawić w sobotę i niedzielę, zaraz drogowcy będą mieli urlopy do marca, to praca w jeden weekend y im nie zaszkodziła

Powiązane treści