Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOgromne problemy na drogach regionu! Śnieg, lód i wielkie korki
04.02.2021 | 12:52

Ogromne problemy na drogach regionu! Śnieg, lód i wielkie korki

Na zdjęciu: Około godziny 11:00 na drodze ekspresowej S5 w rejonie miejscowości Kołaczkowo zaczął tworzyć się zator w kierunku Bydgoszczy.

Fot. nadesłane

W czwartkowe przedpołudnie wyjątkowo trudny test cierpliwości musieli zdać kierowcy poruszający się na drogach Bydgoszczy oraz regionu. Z powodu opadów deszczu w połączeniu z niską temperaturą, a później opadów śniegu sytuacja na wielu trasach była – i nadal jest – bardzo trudna.


SERWIS – TRAFFIC – METROPOLIA BYDGOSKA.PL :: INFORMACJE Z ULIC BYDGOSZCZY I DRÓG REGIONU NA ŻYWO


Od rana z wielu miejsc w województwie napływały informacje o utrudnieniach wynikających z występowania śliskich dróg. Już w środę o takim scenariuszu ostrzegało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Efektem oblodzenia były między innymi utrudnienia na dwóch ważnych trasach – drodze krajowej nr 5 w miejscowości Święte niedaleko Świecia, gdzie ruch zablokowały dwa tiry niebędące w stanie pokonać wzniesienia, a także droga krajowa nr 15 w Jajkowie (powiat brodnicki), gdzie podobny problem miało aż kilkanaście aut ciężarowych. Po kilku godzinach ruch udało się odblokować.

Nawet kilkadziesiąt minut muszą spędzić w korkach kierowcy, którzy próbują dostać się do Brzozy i dalej – do Bydgoszczy od strony Łabiszyna. Droga wojewódzka nr 254 jest zakorkowana już w rejonie Nowego Dąbia. Jak wynikało z relacji naszych Czytelników, w okolicach Kobylarni ruch blokowała ciężarówka. Ruch spowolniony był także na drodze krajowej nr 25 (od Nowej Wsi Wielkiej do Brzozy) i DK 10 (aż do Torunia)

⚠️ Trudne warunki na bydgoskich ulicach! Po nocnych opadach deszczu i śniegu ruch w mieście jest spowolniony.

Jak…

Opublikowany przez Traffic – MetropoliaBydgoska.PL Środa, 3 lutego 2021

 

Korek utworzył się przed południem także na drodze ekspresowej S5 za Szubinem. Zator powstał na szlaku do Bydgoszczy na wysokości miejscowości Kołaczkowo. Opóźnienia sygnalizowały między innymi autobusy kursujące pomiędzy gminami.

Po godzinie szóstej na drodze krajowej nr 56 w Kotomierzu doszło z kolei do groźnie wyglądającego zdarzenia. Samochód osobowy wypadł z trasy i dachował za skarpą okalającą jezdnię. Na szczęście – jak poinformowali strażacy z OSP Dobrcz – nikomu nic się nie stało. Przy kolizji pracowały dwa zastępy strażaków oraz pogotowie i policja.

Komunikaty o utrudnieniach docierały do nas cyklicznie także z wielu rejonów Bydgoszczy. Spowolniony był ruch na głównych arteriach, między innymi modernizowanej ulicy Kujawskiej, która częściowo musiała przejąć ruch z powodu zamknięcia w ubiegły piątek mostu Uniwersyteckiego. Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na ulicach miasta pojawiło się trzynaście solarek, a za odśnieżanie przystanków i chodników odpowiedzialnych było 100 osób.

Około godziny siódmej samochód dostarczy najprawdopodobniej wpadł w poślizg i wjechał na torowisko na ulicy Jagiellońskiej na wysokości Pałacu Młodzieży (w kierunku ronda Jagiellonów). Utrudnienia trwały kilkadziesiąt minut.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści