Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOgromny transportowiec w Bydgoszczy. Wylądował z maseczkami i rękawiczkami na pokładzie
samolot, lotnisko bydgoszcz - fly foto pro
15.05.2020 | 10:49

Ogromny transportowiec w Bydgoszczy. Wylądował z maseczkami i rękawiczkami na pokładzie

Na zdjęciu:

Fot.

W nocy z czwartku na piątek na bydgoskim lotnisku gościł samolot transportowy Ił-76. Przywiózł maseczki i rękawiczki.

Iljuszyn Ił-76 to czterosilnikowy odrzutowy radziecki samolot transportowy, którego seryjna produkcja rozpoczęła się w 1974 roku. Powstało niemal 1000 egzemplarzy maszyny, która stała się jednym z najpopularniejszych transportowców na świecie. Ma 47 metrów długości i rozpiętość 50,5 m.

Samolot o numerze EW-412TH, którego można było zobaczyć na bydgoskim lotnisku, pochodzi z 1982 roku. Należy do białoruskiej linii lotniczej cargo Ruby Star. Do Bydgoszczy przyleciał z Nowosybirska. Wylądował o godz. 22:10, przywożąc kilkadziesiąt ton maseczek i rękawiczek zamówionych przez firmę farmaceutyczną z Torunia. Po trzech godzinach, o 1:18, odleciał do Mińska.

Wizytę samolotu na bydgoskim lotnisku uwieczniło FlyFoto.PRO:

W kwietniu bydgoskie lotnisko zrealizowało 562 operacje lotnicze, czyli o 46% mniej niż w tym samym miesiącu rok temu. Były to przede wszystkim loty Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i loty szkoleniowe. Ze względu na zakaz realizowania rejsowych lotów pasażerskich nad Polską, odprawiono zaledwie trzech pasażerów. Do końca zbliża się za to realizowana od września ubiegłego roku gruntowna przebudowa parkingu lotniska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści