Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOkradała mieszkania w Bydgoszczy. Policjanci z Wyżyn już ją złapali
09.03.2017 | 15:08

Okradała mieszkania w Bydgoszczy. Policjanci z Wyżyn już ją złapali

Kobieta okradała mieszkania metodą "na klamkę".

Na zdjęciu: 35-latka została zatrzymana we wtorek.

Fot. mat. prasowe policji

Kobieta, która w grudniu ub. roku dokonywała kradzieży „na klamkę” została zatrzymana przez policjantów z Wyżyn. Jak się okazuje, już wcześniej została skazana za podobne przestępstwa.

35-latka w grudniu wchodziła do klatek schodowych i sprawdzała, gdzie drzwi do mieszkań są otwarte. Jeśli nadarzyła się okazja, wchodziła do mieszkania i kradła wszystkie wartościowe przedmioty znajdujące się w przedpokoju, jak np. torebki, portfele z dokumentami i telefony komórkowe.

Łącznie kobieta ukradła rzeczy o wartości ponad 6 tysięcy złotych, a skradzionymi kartami dokonywała płatności za zakupy. Zgromadzony materiał dowodowy, w tym zapis monitoringu, pozwolił policjantom ustalić personalia poszukiwanej. We wtorek, 7 marca doszło do jej zatrzymania.

Wśród zarzutów przedstawiono także posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień. Co więcej, kobieta ma już do odbycia czteromiesięczną karę więzienia za wcześniejsze kradzieże. – Jeszcze dzisiaj 35-latka trafi do aresztu, gdzie, oczekując na sprawę w sądzie, odbywać będzie jednocześnie zasądzoną karę pozbawienia wolności – informuje st. asp. Lidia Kowalska.


Powiązane treści