Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 1 • L 1
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleOkradali małoletnich. Dwóch rozbójników zatrzymanych w Nakle
rozbój nakło
18.08.2019 | 09:43

Okradali małoletnich. Dwóch rozbójników zatrzymanych w Nakle

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych za rozboje na terenie Nakła.

Fot. KPP Nakło

Nakielscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonywali rozbojów na małoletnich. Do przestępstw doszło w czerwcu i lipcu na terenie Nakła. 

Policjanci z Nakła otrzymali zgłoszenia, że na terenie miasta w ostatnich tygodniach doszło do kilku rozbojów, których ofiarą były osoby niepełnoletnie. W pierwszym przypadku sprawca, grożąc małoletniemu, wyrwał mu z ręki 80 złotych. Ustalono też, że zmuszał do przekazywania pieniędzy również innego małoletniego. 18-latek był także podejrzany o liczne kradzieże w sklepach na terenie Nakła. Drugi podejrzany – 23-letni nakielanin miał dokonać dwóch rozbojów na szkodę małoletnich. Grożąc pokrzywdzonym, zabrał im telefon o wartości 500 złotych oraz pieniądze.

W ostatnich dniach kryminalni z Nakła zatrzymali obu podejrzanych. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Następnie policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty rozboju. Sąd postanowił, że 18 i 23-latek najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za dokonane przestępstwa grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści