Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOkradali punkty handlowe na Śródmieściu. Dwaj mężczyźni ujęci na gorącym uczynku
07.04.2020 | 19:29

Okradali punkty handlowe na Śródmieściu. Dwaj mężczyźni ujęci na gorącym uczynku

Za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet dziesięciu lat więzienia.

Na zdjęciu: Jeden ze sprawców przed doprowadzeniem na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy od stycznia dokonywali kradzieży z włamaniem na Śródmieściu. Obaj usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu.

Policjanci zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do piwnic oraz punktów handlowo-usługowych otrzymywali od stycznia 2020 r. – Pokrzywdzone podmioty oszacowały wartość poniesionych strat na kwotę ponad 30 tysięcy złotych – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Nad sprawą pracowali kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia.

Podczas zaplanowanych działań, które miały na celu zatrzymanie „włamywaczy”, na gorącym uczynku w ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni w wieku 28 i 31 lat. – Zostali zatrzymani w momencie, gdy nieśli ze sobą kartony z łupami pochodzącymi z włamania do piwnicy – dodaje Kowalska i wylicza, że łupem sprawców padły artykuły spożywcze jak m.in. makarony, puszki pomidorów, przypraw, herbat i innych przedmiotów. Ale to nie koniec, bo jak się okazało, 28-latek był poszukiwany przez sąd celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

W toku prowadzonego postępowania, policjanci zebrali materiał dowodowy o tym, że ci sami sprawcy dokonali szeregu przestępstw przeciwko mieniu w okresie od stycznia do kwietnia 2020. – W tym czasie mężczyźni włamali się do dziesięciu różnych obiektów handlowo-usługowych, a w jednym uszkodzili drzwi wejściowe – informuje podkom. Lidia Kowalska. Śledczy ustalili, że mężczyźni z tych obiektów kradli papierosy, alkohol, telefon komórkowy, sprzęty elektryczne, laptopa, telewizor i inne przedmioty. – Niejednokrotnie powodowali przy tym duże zniszczenia, za które również odpowiedzą – słyszymy od śledczych.

Każdy ze sprawców usłyszał dwanaście zarzutów kradzieży z włamaniem lub jej usiłowania, a także uszkodzenia mienia. Śledczy złożyli w sądzie także wniosek o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego przychylił się bydgoski sąd. To oznacza, że 28- i 31-latek spędzą za kratkami najbliższe trzy miesiące.

Śródmiejscy policjanci zapowiadają, że na tych zatrzymaniach może się nie skończyć. Jak słyszymy, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania oraz zarzuty. Za kradzież z włamaniem, kodeks karny przewiduje karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści