Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOkradł jeden z banków w regionie. Wpadł, gdy przebywał… w domku letniskowym
policja - na sygnale - kujawsko-pomorskie - SF-2
31.07.2019 | 18:25

Okradł jeden z banków w regionie. Wpadł, gdy przebywał… w domku letniskowym

Jeszcze dzisiaj z zatrzymanym mężczyzną mają zostać przeprowadzone czynności prokuratorskie.

Na zdjęciu: Policyjne radiowozy podczas interwencji.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Po kilkunastu dniach poszukiwań, toruńscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który napadł na jedną z placówek bankowych.

Do napadu na placówkę bankową doszło w ubiegły piątek przy ul. Olsztyńskiej w Toruniu. – Nieznany wtedy sprawca, grożąc pracownicy nożem, skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Mężczyzna przez kilka dni skutecznie ukrywał się przed policjantami, a ci zaczęli publikować w mediach wizerunek poszukiwanego. 46-latek wpadł we wtorek, gdy przebywał w jednym z domków letniskowych w Kamionkach pod Toruniem. – Nie stawiał oporu, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – dodaje mł. asp. Chrostowski i przypomina, że w przeszłości zatrzymany mężczyzna był już notowany za różnego rodzaju kradzieże i wymuszenia rozbójnicze, a dodatkowo nie posiadał stałego miejsca zamieszkania.

Wiadomo także, że w momencie, gdy zatrzymywano go, przy nim została znaleziona spora część skradzionych pieniędzy. Jak wiele ich było? Tego na ten moment śledczy nie ujawniają. – Dokładne przeliczenie pieniędzy będzie możliwe po procesowym i kryminalistycznym zabezpieczeniu banknotów – precyzuje przedstawiciel biura prasowego toruńskiej policji.

Jeszcze w środę, śledczy mają przeprowadzić z mężczyzną czynności procesowe. Po ich przeprowadzeniu, zapadnie decyzja, czy zostanie do sądu złożony wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści