Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 10 • L 9
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOkradł swoją siostrę i rzucił się na policjantów z siekierą. 48-latek z Czyżkówka aresztowany
policja_kujawsko-pomorskie_nowe radiowozy_KWP Bydgoszcz
24.01.2018 | 15:16

Okradł swoją siostrę i rzucił się na policjantów z siekierą. 48-latek z Czyżkówka aresztowany

Dramatyczne sceny na bydgoskim Czyżkówku.

Na zdjęciu: 48-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Fot. Archiwum

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek na bydgoskim Czyżkówku. 48-letni mężczyzna najpierw okradł swoją siostrę, a następnie rzucił się z siekierą w ręku na funkcjonariuszy.

– Patrol policji z bydgoskiego Błonia otrzymał w poniedziałek w południe zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta nie może wejść do swojego mieszkania – informuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Po dokładnym zebraniu danych okazało się, że kobietę z pieniędzy i dokumentów okradł jej 48-letni brat. Mężczyzna następnie wyrzucił swoją siostrę z domu.

48-latek nie reagował też na wezwania policjantów, by ten otworzył drzwi. – Jeden z domowników następnie wyłamał drzwi do mieszkania, a wtedy okazało się, że drogę do mieszkania zatarasowały inne drzwi, które zostały wystawione z zawiasów – dodaje kom. Słomski.

Na policjantów rzucił się 48-letni podejrzany, który w ręku miał siekierę i zaczął grozić im, że ich zabije, jak tylko wejdą do pomieszczenia. Na pomoc ruszyły kolejne dwa patrole policji z oddziału prewencji, które musiały do przeprowadzenia interwencji wykorzystać również ochronne tarcze. – Podejrzany nie reagował na policyjne wezwania, a następnie w tarcze uderzał siekierą – podkreśla przedstawiciel biura prasowego komendy wojewódzkiej.

48-latka udało się później obezwładnić i zatrzymać. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, a śledczy już podjęli decyzję o postawieniu mu zarzutu czynnej napaści na funkcjonariusza oraz kradzieży. Za te czyny grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Po wniosku prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na najbliższe dwa miesiące.


Powiązane treści