Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Okradli szpital. Na oczach kamer monitoringu

Dodano: 23.08.2017 | 11:03
wózek inwalidzki Bydgoszcz

Skradzione mienie udało się odzyskać.

Na zdjęciu: Do kradzieży doszło w czerwcu.

Fot. archiwum / wolny dostęp

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za kradzież sprzętu z inowrocławskiego szpitala. Jednemu z nich grozi nawet 7 i pół roku więzienia. 

Sprawa ma swój początek w czerwcu tego roku, kiedy to 22 czerwca inowrocławski szpital powiadomił policjantów o kradzieży wózka służącego do transportowania chorych. Mienie oszacowano na kwotę 800 zł. Szukaniem sprawców zajęli się kryminalni z Inowrocławia, którzy po przejrzeniu nagrań szpitalnego monitoringu rozpoznali na nim dwóch znanych im mężczyzn. Od tamtej pory namierzali ich.

W lipcu policjanci zatrzymali obu inowrocławian w wieku 32 i 47 lat. Skradzione mienie udało się odzyskać. Podczas gromadzenia materiałów dowodowych wyszło na jaw, że na początku czerwca, ci sami mężczyźni dopuścili się podobnej kradzieży. – Gdy tylko wyjechali z jednego z oddziałów wózkiem poza szpital, fakt ten zauważył personel, co zakończyło się porzuceniem mienia i ucieczką sprawców – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP Inowrocław.

Mężczyźni usłyszeli jeszcze w czerwcu zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży mienia. Jednak w środę nastąpiła, zmiana zarzutów. Zadecydował o tym oskarżyciel, który analizował materiał dowody zebrany przez mundurowych. – Obaj odpowiedzą za dwa przestępstwa polegające na kradzieżach – wyjaśnia asp. szt. Drobniecka oraz dodaje, że młodszy mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywisty, będzie on musiał liczyć się ze zwiększoną karą, czyli nawet do 7 i pół roku więzienia.