Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOkradli znajomego w jego mieszkaniu. Policja szybko ich znalazła
policyjna taśma
01.06.2017 | 10:42

Okradli znajomego w jego mieszkaniu. Policja szybko ich znalazła

Poszkodowany nie miał problemu ze wskazaniem sprawców.

Na zdjęciu: Mężczyźni włamali się do mieszkania i pobili znajomego.

Fot. archiwum

Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali sprawców rozboju i zebrali przeciwko nim dowody. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania swojego znajomego, pobili go i okradli. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

W ubiegłą niedzielę przy ul. Poznańskiej w Inowrocławiu doszło do rozboju. Dwaj sprawcy odwiedzili swojego znajomego. Jeden z napastników wypchnął okno na parterze budynku i tym sposobem dostał się do mieszkania. Drugiemu ze współsprawców otworzył drzwi od środka. Gdy jeden z napastników bił właściciela mieszkania, drugi kradł wartościowe przedmioty. Łup stanowiły telefony komórkowe i miniwieża z głośnikami. Następnie sprawcy uciekli.

Właściciel powiadomił policję i wskazał, kto dokonał przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia policjanci namierzyli jednego z podejrzewanych. Gdy weszli do jego mieszkania, zastali tam również jego kompana. Obaj mężczyźni w wieku 26 i 23 lata zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania tego mieszkania policjanci odzyskali skradzione mienie.

26-latek usłyszał zarzut rozboju. Jego towarzysz jest również podejrzanym w sprawie o uszkodzenie mienia w maju tego roku. Zdemolował  jedną z klatek przy ul. Św. Ducha w Inowrocławiu, gdzie powyrywał przewody, zniszczył kontakty i lampy.

Sąd zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla zatrzymanych.  Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści