Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Unia Solec Kujawski dozbraja się! Jest już pierwsze poważne wzmocnienie

Dodano: 26.03.2022 | 08:19

Na zdjęciu: Unia Solec Kujawski nie wygrała od trzech meczów.

Fot. Sebastian Torzewski/archiwum

Unia Solec Kujawski dozbraja się po nieudanym starcie rundy wiosennej. Do zespołu lidera IV ligi dołączyć ma dwóch piłkarzy z Ukrainy.

Unia miała po rundzie jesiennej 6 punktów przewagi nad Włocłavią i osiem nad Pogonią Mogilno. Początek tegorocznych zmagań kompletnie jednak nie ułożył się po myśli drużyny prowadzonej przez trenera Jakuba Grzelczaka. Unici przegrali 1:2 z Pogonią i zremisowali 3:3 z plasującą się w dolnych rejonach tabeli Chełminianką Chełmno. W efekcie mają już tylko trzy oczka zapasu nad drużyną z Mogilna.

W tej sytuacji działacze z Solca Kujawskiego postanowili wzmocnić drużynę. Choć latem do zespołu dołączyli Gracjan Łęt, Maciej Słupecki i Grzegorz Adamski, teraz klub ma pozyskać jeszcze dwóch zawodników z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski w ostatnich tygodniach.

Oleksandr Horvat w Unii Solec Kujawski

Pierwszy z nowych piłkarzy został już zarejestrowany i teoretycznie może zagrać w sobotnim meczu z Unią Gniewkowo. To Oleksandr Horvat – 27-latek występujący na lewej stronie boiska. Ostatnio występował w Krywbasie Krzywy Róg. W tym sezonie rozegrał 6 meczów w ukraińskiej Pierwszej Lidze (drugi poziom rozgrywkowy), w której Krywbas plasuje się na 2. miejscu.

Łącznie na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy Horvat rozegrał kilkadziesiąt meczów. W trakcie swojej kariery grał też w między innymi Barsie Sumy, Kreminie Krzemieńczuk i MFC Mikołajów. Do Unii najprawdopodobniej dołączy jeszcze jeden piłkarz, środkowy pomocnik, z przeszłością w Krywbasie Krzywy Róg. Na razie jednak nie został jeszcze zarejestrowany.

Unia Solec Kujawski dozbraja się! Jest już pierwsze poważne wzmocnienie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments