Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOpera po wakacjach. Rozpoczyna się 62. sezon artystyczny
Królewna ŚNIEŻKA
12.09.2018 | 16:35

Opera po wakacjach. Rozpoczyna się 62. sezon artystyczny

Na zdjęciu: Baletowo-bajkowe rozpoczęcie sezonu.

Fot. Materiały prasowe.

Bydgoska Opera rozpoczyna kolejny, 62.sezon artystyczny. Od najbliższego piątku  do niedzieli (14-16 września) wystawiana będzie baśń baletowa „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Balet oraz Orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety przedstawią taneczną wersję znanej baśni braci Grimm , do której muzykę skomponował Bogdan Pawłowski, a choreografię stworzył Henryk Konwiński.

W roli Śnieżki występować będą kolejno: Marta Kurkowska i Natalia Ścibak, jako Książę: Krzysztof Górski i Paweł Nowicki, jako Macocha-Zła Królowa: Angelika Gembiak i Olga Karpowicz.

Familijne spektakle zaprezentowane zostaną dwukrotnie: w piątek i sobotę ( godz.11.00 i godz.17.00) oraz w niedzielę o godz.17. Będzie to już 119. przestawienie tego tytułu ,którego premiera odbyła się w 2000 r., a obejrzało dotąd  blisko 76 tysięcy widzów.

Opera Nova informuje, iż od wtorku 18 września rozpocznie sprzedaż biletów na premierę opery komicznej Macieja Małeckiego do libretta Wojciecha Młynarskiego „Awantura w Recco, czyli Drzewko Wolności”. Tę mało znaną pozycję współczesnej twórczości operowej Opera Nova  pragnie zaprezentować w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedstawienie realizowane i finansowane w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021”. W operowym foyer oglądać można projekty scenografii Wojciecha Stefaniaka do październikowej premiery.


Powiązane treści