Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOperacja „wahadło” przesunięta o tydzień. Zmiany w ruchu tramwajów na Fordońskiej dopiero w drugi weekend września
30.08.2021 | 16:58

Operacja „wahadło” przesunięta o tydzień. Zmiany w ruchu tramwajów na Fordońskiej dopiero w drugi weekend września

Na zdjęciu: W rejonie skrzyżowania Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego zostaną zamontowane rozjazdy nakładkowe, które umożliwią utrzymanie ruchu tramwajowego na trasie Fordon - centrum.

Fot. Szymon Fiałkowski

Planowane na najbliższy weekend zamknięcie torowiska na ulicy Fordońskiej przy moście Kazimierza Wielkiego zostanie przesunięte o tydzień.

Jak informuje ZDMiKP, w dniach od 3 do 6 września planowano zamknięcie torowiska tramwajowego z uwagi na montaż rozjazdów nakładkowych. – Pozwolą one zachować ciągłość ruchu tramwajowego na ul. Fordońskiej pomimo prowadzonych robót przy budowie nowych przepraw i dróg dojazdowych do obiektu – przekazują drogowcy. Operacja została jednak przesunięta o tydzień i odbędzie się w terminie od 10 do 13 września. Wówczas od piątku do niedzieli kursy na odcinku Wyścigowa – Bałtycka zostaną zawieszone. Tramwaje linii 3, 5, 7 i 10 z Fordonu będą kursować do pętli Wyścigowa a od strony centrum – do pętli Bałtycka. Pomiędzy Bałtycką a Wyścigową uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

W poniedziałek, 13 września tramwaje powrócą na swoje stałe trasy, jednak na odcinku w rejonie mostu Kazimierza Wielkiego będą poruszały się wahadłowo po jednym torze przy wykorzystaniu wcześniej zamontowanych rozjazdów. Zmiany wywołają opóźnienia w ruchu tramwajów. Przypomnijmy, że pierwsze prace przy budowie nowych mostów – tramwajowego i drugiego drogowego – rozpoczęły się w środę, 25 sierpnia. Obejmują one obszar skrzyżowania z ulicą Fordońską i teren po wschodniej stronie istniejącej przeprawy. 

Zarząd dróg dodaje także, że od 1 września zostają przywrócone tzw. szkolne rozkłady jazdy w powszednie dni robocze na liniach 52, 54, 69, 73/76, 83, 89, 92, 94, 31N, 32N i 33N. Od soboty, 4 września linia nr 82 nie będzie realizowała kursów na wydłużonym odcinku do Lasu Gdańskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści