Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Opłaty za odpady w gminie Osielsko pójdą w górę? Radni mają podjąć decyzję

Dodano: 13.10.2023 | 11:07

Na zdjęciu: Nowe stawki miałyby obowiązywać od początku przyszłego roku

Fot. Szymon Fiałkowski

24 października ma odbyć się sesja Rady Gminy Osielsko. W porządku obrad znalazł się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dotychczas stawki w gminie Osielsko wynosiły: 33 zł od mieszkańca na miesiąc jeżeli są zbierane w sposób selektywny oraz 99 zł jeżeli dany mieszkaniec nie segreguje odpadów. Stawki te obowiązywały od początku 2022 roku.

Teraz sporządzony został nowy projekt uchwały. Mówi on o podwyżce za odpady segregowane do 38 zł i podwyżce za odpady niesegregowane do 114 zł za miesiąc od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość. Nowe stawki miałyby wejść w życie od początku 2024 roku.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy, że wzięto pod uwagę liczbę mieszkańców zamieszkujących gminę, ilość wytwarzanych na terenie gminy odpadów komunalnych, koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. W prognozie wyliczono, że w latach 2024-2025 przy liczbie mieszkańców 18 tys. 500, koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wyniosą 17 mln 213 tys. zł, co daje w ciągu dwóch lat 38,66 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Ostateczną decyzję, co do stawek mają podjąć radni. Sesja odbędzie się 24 października.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
7 miesięcy temu

A jakie są wyniki przetargu? Dalej będzie Corimp czy będzie inna firma? Może mi coś umknelo, ale kiedy był przetarg?

WWW
WWW
7 miesięcy temu

Czy za podwyżką ceny pójdzie podniesienie jakości obsługi klientów w PSZOK-u w Żołędowie?

Damian
Damian
6 miesięcy temu

Kubłów nie dajecie, ani darmowego big baga raz do roku tak jak w Bydgoszczy i jest 33 zł. W Bydgoszczy 22 zł. Popierdoliło kogoś złodzieje jebane