Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 3 • L -1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOpóźnienia w ruchu pociągów. Powodem zerwana trakcja [AKTUALIZACJA]
Bydgoszcz PKP Błonie
13.07.2016 | 13:36

Opóźnienia w ruchu pociągów. Powodem zerwana trakcja [AKTUALIZACJA]

PKP PLK pracuje nad jak najszybszym przywróceniem rozkładowego ruchu pociągów.

Na zdjęciu: Przez pewien czas ruch niektórych pociągów był wstrzymany.

Fot. ED / archiwum

Dzisiaj przed południem doszło do zerwania trakcji elektrycznej na przejeździe kolejowym przy ul. Flisackiej w Bydgoszczy. Ruch niektórych pociągów był wstrzymany na kilkanaście minut.

Utrudnienia wywołał kierowca ciężarówki, który zignorował znaki informacyjne i wjechał na przejazd kolejowy. Kierowca zahaczył naczepą pojazdu o sieć trakcyjną, co doprowadziło do jej zerwania.

Ruch pociągów na trasie Bydgoszcz – Piła od razu został wstrzymany. Na miejscu zdarzenia pojawiła się ekipa techniczna oraz policja. O godz. 12:00 udało się przywrócić ruch na trasie pomiędzy Bydgoszczą a Piłą. Obecnie trwają prace przy naprawie sieci nad drugim torem. – Będziemy domagać się pokrycia kosztów naprawy przez kierowcę – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Podróżujący mogą spodziewać się co najmniej kilkuminutowych opóźnień. Pociąg jadący ze Szczecina do Warszawy odjechał z Bydgoszczy z ponad 100-minutowym opóźnieniem. PKP PLK pracuje nad jak najszybszym przywróceniem rozkładowego ruchu pociągów.

AKTUALIZACJA

Utrudnień mogą spodziewać się również kierowcy aut osobowych oraz osoby jeżdżące autobusami. Przejazd kolejowy na ul. Flisackiej został zamknięty. Z tego powodu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zadecydował o zmianach w kursie linii 77. Autobusy w obu kierunkach przejeżdżają z pominięciem przystanków na ul. Flisackiej.

AKTUALIZACJA

Przed godziną 18:00 przywrócono normalny ruch autobusów.


Powiązane treści