Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oprawca Oliwii znęcał się nad całą rodziną? Matka złożyła doniesienie

Dodano: 08.11.2016 | 00:57

Prokuratura Bydgoszcz-Północ rozszerzyła śledztwo w sprawie dramatu, który miał dziać się za drzwiami mieszkania rodziny W. z Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Do zatrzymania Dariusza W. doszło w niedzielę, 30 października.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nowe informacje w sprawie Dariusza W. podejrzewanego o skatowanie czteromiesięcznej córki Oliwii – partnerka mężczyzny twierdzi, że ten znęcał się także nad nią i starszą córką pary.

CZYTAJ TAKŻE: Mała Oliwia walczy o życie w szpitalu. Domniemany oprawca w areszcie

Zeznania kobiety oznaczają nowy wątek w bulwersującej sprawie, o której informowaliśmy już kilkakrotnie. Jak wynika z jej relacji, Dariusz W. miał stosować przemoc regularnie już od 2012 roku. 22-latka twierdzi, że złożyła zawiadomienie dopiero teraz, gdyż wcześniej W. szantażował ją i używał wobec niej gróźb. Przypomnijmy – pierwotnie para twierdziła, że rozległe obrażenia małej Oliwii spowodowane są uderzeniem dziecka kubkiem-niekapkiem przez dwuletnią siostrę. Biegli podważyli jednak tę wersję.

Prokuratura Bydgoszcz-Północ prowadząca dotąd postępowanie przeciwko Dariuszowi W. o uszkodzenie ciała i narażenie młodszej córki na utratę zdrowia bądź życia, teraz włączy do akt również wątek znęcania się nad pozostałymi najbliższymi. Śledztwo ma toczyć się w kierunku artykułu 217 Kodeksu karnego – „Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.  Ścigane jest z oskarżenia prywatnego.

Z tytułu dotychczasowych zarzutów Dariuszowi W. grozi do pięciu lat więzienia. Od 31 października mężczyzna przebywa w areszcie.