Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOrmianin wpadł na Błoniu. W jego torbie zabezpieczono nielegalne papierosy [ZDJĘCIA]
Bydgoszcz_zabezpieczone nielegalne papierosy_Krajowa Administracja Skarbowa-2
30.08.2020 | 14:47

Ormianin wpadł na Błoniu. W jego torbie zabezpieczono nielegalne papierosy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu:

Fot. mat. Krajowa Administracja Skarbowa

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej ujęli obywatela Armenii. Mężczyzna miał przy sobie niemal 240 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na ul. Broniewskiego, gdzie funkcjonariusze regionalnego oddziału KAS patrolowali okolice pobliskiego bazaru. – W pewnym momencie zauważyli w jego pobliżu obywatela Armenii, u którego wcześniej wielokrotnie znajdowali nielegalne wyroby tytoniowe – mówi rzecznik prasowy KAS województwa kujawsko-pomorskiego Bartosz Stróżyński.

Jak się okazało, Ormianin wchodził na teren targowiska, niosąc pokaźnych rozmiarów torbę. Funkcjonariusze zdecydowali się na dokonanie kontroli obcokrajowca i sprawdzeniu jego bagażu. – W torbie znaleziono 240 paczek papierosów bez znaków akcyzy – dodaje Stróżyński. Ale dla Ormianina to nie koniec problemów, bowiem w trakcie przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze KAS zabezpieczyli kolejne nielegalne papierosy bez banderoli akcyzowych. Łącznie zabezpieczono 37 tysięcy sztuk (1850 paczek) papierosów różnych marek. Jak informują nas funkcjonariusze, gdyby papierosy zostały sprzedane, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ok. 42 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu Ormianinowi grozi teraz wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści