Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Bydgoszczy. Znamy szczegóły

Dodano: 11.12.2022 | 10:20

Na zdjęciu: 6 stycznia ulicami Bydgoszczy przejdzie orszak Trzech Króli.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

W piątek (6 stycznia), ulicami Bydgoszczy przejdzie Orszak Trzech Króli. Organizatorzy wydarzenia podali właśnie pierwsze szczegóły.

„Niechaj prowadzi nas gwiazda – to hasło orszaku, jaki już po raz dziesiąty przejdzie ulicami Bydgoszczy. – Ma nam przypomnieć o Gwieździe, która prowadziła Mędrców do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla – mówią organizatorzy wydarzenia i dodają: – Gwiazda prowadząca Mędrców jest również znakiem dla nas, że w drodze do Jezusa potrzebujemy przewodników, którzy będą nam wskazywać właściwy kierunek.

Jednocześnie poznaliśmy pierwsze szczegóły orszaku, który zaplanowano na 6 stycznia 2023 r. Rozpocznie się ono mszą o 11:30 w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo, a nabożeństwo sprawować będzie ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk. Po mszy, tj. około godziny 13:00 orszak wyruszy sprzed Bazyliki i przejdzie ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha i Mostową do Starego Rynku, gdzie Trzej Królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

Pochód poprowadzą Kacper, Melchior i Baltazar w kostiumach odpowiadających wydarzeniom opisanym w Ewangelii. – Królowie pojadą na koniach i wielbłądzie – dodają organizatorzy wydarzenia i precyzują, że atrakcyjność wizualną orszaku z pewnością podniosą stroje królewskie, jak i kolorowe stroje orszaków.

Dla uczestników orszaku przygotowanych zostanie także około pięć tysięcy papierowych koron. Głównym organizatorem Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli jest Ruch Światło-Życie, Fundacja Światło-Życie ośrodek w Bydgoszczy oraz parafia pw. św. Wincentego a Paulo.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments