Bydgoszcz
4C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
10C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoPolitykaOsielsko bez zastępcy wójta. Czy będzie nowy?
Osielsko urząd gminy
11.09.2019 | 10:13

Osielsko bez zastępcy wójta. Czy będzie nowy?

Na zdjęciu: Obecnie Osielsko nie ma zastępcy wójta.

Fot. Stanisław Gazda

Gmina Osielsko nie ma obecnie zastępcy wójta. Pełniąca do tej pory to stanowisko Maria Jończyk wraz z końcem lipca odeszła na emeryturę. Czy planowane jest powołanie nowego zastępcy?

W przerwie wakacyjnej stanowisko zastępcy wójta gminy Osielsko opuściła Maria Jończyk, która udała się na emeryturę. O tym fakcie poinformował wójt Wojciech Sypniewski podczas sprawozdania ze swojej pracy w okresie międzysesyjnym. Jończyk została odwołana ze stanowiska 31 lipca na mocy zarządzenia wójta.

Odwołanie zastępczyni zdziwiło radnego Przemysława Ziętarę. Dopytywał on Sypniewskiego, dlaczego rada gminy nic o tym fakcie nie wiedziała. – Co z drugą osobą w gminie? Czy mamy powołanego nowego zastępcę? – pytał radny.

W odpowiedzi na pytanie Ziętary wójt podkreślił, że na ten moment nie widzi potrzeby powoływania nowego zastępcy. – Zastępca wójta to nie jest funkcja z wyboru, tylko umowa o pracę. Nie ma zastępcy wójta w tej chwili. To jest moja decyzja i tylko wyłącznie moja – podkreślił Sypniewski. Potem sprecyzował, że faktycznie takie prawo leży, zgodnie z ustawą, w jego kompetencjach. Zdaniem wójta, odejście Jończyk nie było też powodem do zwoływania sesji rady gminy w okresie wakacyjnym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści