Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportOsielsko ma mistrza w układaniu kostki Skewb!
kacper grzelakowski
29.01.2020 | 11:30

Osielsko ma mistrza w układaniu kostki Skewb!

Na zdjęciu: Kacper Grzelakowski i wójt Wojciech Sypniewski.

Fot. Gmina Osielsko

Kacper Grzelakowski ułożył kostkę typu Skewb w 3,28 sekund i zdobył złoty medal zawodów GLS Gdynia 2020. Sukces mieszkańca gminy Osielsko został doceniony przez władze gminy.

Wczoraj (28 stycznia) wójt Wojciech Sypniewski gościł mieszkańca gminy Kacpra Grzelakowskiego, specjalizującego się w układaniu kostek typu Rubika. Grzelakowski startuje w różnych zawodach od trzech lat – do tej pory wziął udział w 20 konkursach, podczas których bierze  udział w rywalizacji w układaniu kilku rodzajów kostek. Na ostatnich zawodach w Gdyni młody zawodnik odniósł największy sukces – zdobył złoty medal w konkurencji układania kostki typu Skewb. Warto jednak dodać, że w zeszłym roku zdobył srebrny medal w tej samej konkurencji na zawodach GLS Cup IV w Gdańsku.

Wójt Sypniewski złożył Grzelakowskiemu gratulacje, życząc mu wielu dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Kostka Skewb różni się od tradycyjnej kostki Rubika skośnym podziałem ścian (przez co na płaszczyznach poszczególnych kolorów mamy do ułożenia kwadraty i trójkąty) i ruchomymi środkowymi częściami ścian.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści