Bydgoszcz
1C
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 2 • L 0
5C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOsiem zadań z BBO wpisanych do budżetu miasta. Wśród nich koncerty przy Balatonie
budżet obywatelski bydgoszcz
15.07.2019 | 13:15

Osiem zadań z BBO wpisanych do budżetu miasta. Wśród nich koncerty przy Balatonie

Na zdjęciu: W tym roku powstaną kolejne inwestycje zaplanowane w ramach BBO.

Fot. BB

Osiem dodatkowych inwestycji, które znajdowały się na liście rezerwowej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zostało wpisanych do budżetu miasta.

Jak informuje urząd miasta, w tegorocznym budżecie Bydgoszczy zaplanowano realizację blisko 50 projektów osiedlowych oraz dwóch dużych zadań ponadosiedlowych (związanych z budową mini tężni oraz rewitalizacją parku nad Starym Kanałem Bydgoskim). – Po analizie kosztów kolejnych propozycji zgłoszonych przez mieszkańców i rozstrzygnięciu zamówień na realizację pierwszych zadań, tę listę udało się rozszerzyć o kolejne 8 zadań. Decyzją Rady Miasta zostały one wprowadzone do budżetu – sygnalizuje ratusz.

Wśród ośmiu zadań, które znalazły się w budżecie miasta i mają być niebawem wykonane jest wytyczenie dodatkowego przejścia dla pieszych przez ulicę Bronikowskiego (na wysokości placu zabaw). – Na ten cel rezerwujemy blisko 22 tysiące złotych – informuje UMB. 20 tysięcy złotych trafi na wyposażenie przystanku linii nr 76 (na wysokości ulicy Kieleckiej w kierunku Łęgnowa) we wiatę przystankową. 125 tysięcy złotych zostanie przeznaczony na bardzo ciekawy projekt koncertów plenerowych nad Balatonem na Bartodziejach.

Prawie 100 tysięcy złotych w budżecie wyznaczono na doposażenie placu zabaw pomiędzy ulicami Skromną i Powstania Listopadowego o plac do street workoutu/kalisteniki, stoły do gier w szachy, chińczyka i tenisa. Na tym terenie pojawi się też więcej zieleni. Za 344 tysiące złotych ratusz chce wyremontować skatepark w Nowym Fordonie, który od lat funkcjonuje przy obiektach sportowych przy Piwnika-Ponurego. Stary Fordon zyska natomiast nowe miejsce rekreacji – Piknikową Polanę. Zostanie ona wyposażona w ławki i sprzęt rekreacyjno-sportowy dla najmłodszych. Przewiduje się także nowe nasadzenia roślin.

Kolejnymi inwestycjami wpisanymi do budżetu jest realizacja placu zabaw na Jachcicach przy ul. Czołgistów za 36 tysięcy złotych i montaż kamery monitoringu miejskiego przy skrzyżowaniu Ugory i Konopnej na Szwederowie – to zadanie pochłonie ponad 100 tysięcy złotych.

Warto wiedzieć, że do 10 września trwa weryfikacja obywatelska zgłoszonych przez mieszkańców projektów w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest ona prowadzona za pomocą formularza na stronie bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Głosowanie odbędzie się tradycyjnie od 1 do 31 października.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści