[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oskar Klon z Chemika Bydgoszcz zagra w klubie z Ekstraklasy

Dodano: 02.09.2022 | 09:54

Na zdjęciu: Oskar Klon został piłkarzem Wisły Płock.

Fot. nadesłane

Oskar Klon został zawodnikiem klubu z Ekstraklasy. Młody bramkarz Chemika Bydgoszcz przeszedł do Wisły Płock.

W ostatnich miesiącach Oskar Klon otrzymywał zaproszenia na treningi z zagranicy (Frosinone, Norymberga, Hellas Verona) oraz z najlepszych polskich akademii piłkarskich. Ostatecznie bramkarz związał się z Wisłą Płock – obecnym liderem PKO Ekstraklasy. Nowy klub Klona prowadzi też zespół rezerw w IV lidze.

Oskar Klon w Wiśle Płock

Oskar Klon jako piłkarz Chemika Moderatora Bydgoszcz brał udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski. Był w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy U17 w Izraelu, lecz na przeszkodzie do wyjazdu stanęła wówczas kontuzja

– Pierwsze wrażenia z Płocka mam bardzo pozytywne. Klub oraz trenerzy mają bardzo dobre, profesjonalne podejście do pracy. Panuje tu miła atmosfera i cieszę się, że będę miał możliwość trenowania pod okiem nowych szkoleniowców w ekstraklasie – mówi Oskar Klon.

– Przejście do Wisły pomoże mi w rozwoju kariery. Będę pracował z bardzo dobrymi trenerami, z bardzo mocną drużyną. Chcę w przyszłości walczyć o debiut w ekstraklasie i o pierwszy skład – dodaje bramkarz.

Pomógł szybki debiut

Oskar Klon trafił do akademii Chemika jako 13-latek z Polonii Bydgoszcz. W drużynie seniorów zadebiutował w sierpniu 2020 roku w meczu IV ligi przeciwko Orlętom Aleksandrów Kujawski (3:0). Miał wówczas zaledwie 15 lat, 6 miesięcy i 17 dni. Łącznie wystąpił w 54 meczach ligowych pierwszej drużyny. Zanotował też występy w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i Centralnej Lidze Juniorów U-17.

– Czas w Chemiku będę wspominał bardzo miło. Dziękuję wszystkim trenerom i zawodnikom, z którymi tutaj pracowałem. Klub dał mi możliwość grania w seniorskiej piłce już od 15. roku życia i to bardzo mi pomogło w rozwoju. Jestem za to bardzo wdzięczny – dodaje Oskar.

Będą następni?

W drużynie seniorów Oskara prowadzili trenerzy Piotr Gruszka i Wiktor Osiński, zaś w drużynach młodzieżowych jako pierwsi trenerzy Dawid Niezbecki i Szymon Maziarz. Trenerami bramkarzy w tym okresie byli Adam Kopaczewski i Damian Bławat.

– To świetna wiadomość, że Oskar trafił do klubu z Ekstraklasy. Taki jest właśnie nasz cel, aby promować zawodników do wyższych klas rozgrywkowych – mówi trener Chemika Moderatora Bydgoszcz Wiktor Osiński.

– Bardzo się cieszę, że mogłem z nim współpracować. Ten transfer pokazuje też, że jako akademia i drużyna seniorów stale się rozwijamy. Chcemy, żeby pojawiało się coraz więcej takich zawodników, którzy będą podążać drogą Oskara – dodaje szkoleniowiec.

Obecnie trwa nabór do Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz dla chłopców i dziewcząt. Akademia Chemika jest jedyną w mieście, która posiada Złoty Certyfikat PZPN i prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych od 3-latków do juniora starszego.

Oskar Klon z Chemika Bydgoszcz zagra w klubie z Ekstraklasy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Expert
Expert
2 miesięcy temu

Gratulacje młody człowieku! Trafiasz do solidnego klubu z ciekawymi perspektywami na przyszłość! Powodzenia!