[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oskar Klon i Jakub Czesiński na kolejnych testach. Tym razem we Włoszech

Dodano: 29.11.2021 | 09:41

Na zdjęciu: W listopadzie zawodnicy przebywali na testach w 1. FC Nurnberg.

Fot. archiwum prywatne

Oskar Klon i Jakub Czesiński z Chemika Bydgoszcz będą trenować z włoskim Frosinone Calcio. To już drugie testy w zagranicznym klubie, na które nastolatkowie otrzymali zaproszenie w ostatnich tygodniach.

Klon i Czesiński to zawodnicy z rocznika 2005. Pierwszy z wymienionych jest bramkarzem, a drugi występuje w ataku. W listopadzie obaj byli także w Norymberdze, gdzie przez kilka dni brali udział w zajęciach różnych grup wiekowych niemieckiego klubu. W poniedziałek, 29 listopada rozpoczną treningi we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim będą przebywać do piątku.

Zainteresowanie naszymi zawodnikami ze strony renomowanych niemieckich i włoskich akademii to powód do dumy i dowód dobrze wykonanej pracy. Te przykłady pokazują, że wyjazd z Bydgoszczy w wieku 12, 13, czy 14 lat nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Cierpliwa praca w odpowiednim środowisku też daje efekty – mówi prezes Chemika Dominik Malicki.

Sami zawodnicy, cytowani przez klubową stronę internetową, chwalili ostatnio możliwość występów w zespole seniorów oraz w Centralnej Lidze Juniorów U17. Klon zadebiutował w dorosłej drużynie Chemika już ponad rok temu, jeszcze jako 15-latek. Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i dziś ma na swoim koncie już ponad 40 występów w seniorskiej piłce. W rundzie jesiennej był pewnym punktem drużyny – tylko Włocłavia straciła jesienią mniej bramek niż Chemik. – Treningi i występy w pierwszym zespole oraz gra w Centralnej Lidze Juniorów dużo nam dały.  Testy to kolejny krok w naszym rozwoju – mówił niedawno młody bramkarz.

Czesiński zadebiutował w pierwszym zespole w obecnym sezonie. Ma na swoim koncie pięć występów ligowych oraz bramkę w Pucharze Polski KPZPN. Jesienią był także jednym z najlepszych strzelców w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17. Obaj zawodnicy byli powoływani na konsultacje szkoleniowe reprezentacji Polski – Klon w 2020 roku, a Czesiński w 2019, jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań.

Frosinone jest obecnie czwartym zespołem włoskiej Serie B. W latach 2015-2016 oraz 2018-2019 występowało w najwyższej włoskiej lidze. Już kiedyś piłkarz Chemika trafił do Włoch. W 2013 roku Lazio Rzym sprowadziło Michała Boreckiego. Podobnie jak obecnie Klon i Czesiński, miał on wówczas 16 lat. W Rzymie występował przez trzy sezony.

Oskar Klon i Jakub Czesiński na kolejnych testach. Tym razem we Włoszech
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments