63% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 19 • L 18
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOskar Zawada: Gramy dalej, to najważniejsze
25-09-2019_ Totolotek Puchar Polski_ Chemik Moderator Bydgoszcz - Wisła Płock - SF (12)
26.09.2019 | 12:29

Oskar Zawada: Gramy dalej, to najważniejsze

Wisła Płock wygrała w Bydgoszczy w meczu 1/32 finału Pucharu Polski.

Na zdjęciu: Oskar Zawada (przy piłce, obok niego Szymon Maziarz) strzelił gola, który dał Wiśle Płock wygraną i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Piłkarze Wisły Płock awansowali do 1/16 finału piłkarskiego Totolotek Pucharu Polski, wygrywając w środę w Bydgoszczy z IV-ligowym Chemikiem Moderatorem 1:0 (0:0).

Jedynego gola dla drużyny występującej w PKO Ekstraklasie strzelił w 60′ minucie Oskar Zawada. Po końcowym gwizdku sędziego, napastnik Wisły skomentował przebieg pojedynku na stadionie na Glinkach.

– Mimo ligi, to był bardzo trudny mecz – powiedział Zawada, który rozpoczął środowe spotkanie w wyjściowej jedenastce i zagrał przez pełne 90 minut. – Boisko nie było najlepszej jakości, dlatego ciężko było grać szybką piłkę, tego nie robiliśmy i mieliśmy problemy. Dobrze, że udało nam się strzelić bramkę, po czym łatwiej było nam kontrolować mecz – dodał. Jak przyznał, w takich spotkaniach strzelony gol ma kluczowe znaczenie dla dalszego przebiegu pojedynku. – Gramy dalej i to jest najważniejsze – podkreślił napastnik.

Płocczanie przyjechali do Bydgoszczy m.in. bez podstawowego bramkarza, Niemca Thomasa Daehne czy pomocnika Dominika Furmana, a w ich miejsce, trener Radosław Sobolewski dał szansę gry tym zawodnikom, którzy rzadziej pojawiają się na boiskach w Ekstraklasie. – Kadra jest szeroka i każdy z zawodników ma szansę się tutaj pokazać – zakończył Oskar Zawada.