81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 12 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOsłabieni, ale zwycięscy. BKS Visła z kompletem punktów w meczu z Olimpią Sulęcin
01.11.2020 | 11:45

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano siódmą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Siatkarze BKS Visły wygrali wyjazdowy mecz z Olimpią Sulęcin.

Grający w mocno osłabionym składzie zespół BKS Visły Bydgoszcz sięgnął po kolejny komplet punktów w Tauron I Lidze. Bydgoszczanie pokonali w wyjazdowym pojedynku Olimpię Sulęcin.

Dość powiedzieć, że w minionym tygodniu potwierdzono w BKS Viśle dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Zespół Marcina Ogonowskiego po okresie samoizolacji trenował i pojechał na mecz do Sulęcina.

Bydgoski zespół wygrał za trzy punkty, choć mógł nawet w trzech setach. W pierwszej partii, BKS Visła prowadziła nawet czterema punktami (21:17), ale w końcówce gospodarze doprowadzili do remisu (21:21, 22:22), by wygrać 26:24 po skutecznym ataku Turka i pomyłce Galabova. Przegrany set zmobilizował bydgoszczan, którzy potem przejęli inicjatywę i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

BKS Visła wygrał pewnie drugą partię 25:19, a trzecią 25:16. W czwartej, gospodarze próbowali jeszcze walczyć z bydgoszczanami, którzy w końcówce nie dali sobie wydrzeć przewagi kilkupunktowej z rąk. W ofensywie bydgoszczan brylował Patryk Strzeżek, który zdobył 21 punktów i otrzymał statuetkę MVP.

Teraz przed bydgoskimi siatkarzami seria spotkań we własnej hali. W sobotę (7 listopada), BKS Visła podejmie ZAKSĘ Strzelce Opolskie (17:00), a dwa dni później (poniedziałek, 9.11) zmierzy się w zaległym meczu z BBTS-em Bielsko-Biała (18:00).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 7 KOLEJKA – 31.10.2020 R.
STS OLIMPIA SULĘCIN – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 1:3 (26:24, 19:25, 16:25, 23:25)

STS OLIMPIA: Maluchnik 2, Naliwajko 9, Rymarski 6, Turek 14, Kordysz 12, Zimoń 9 oraz Sas (libero), Sawerwain (libero), Trojański 3, Tomczak, Paszkowski 1, Wójcik 3, Jurant 1.

BKS VISŁA: Masny 1, Galabov 14, Kaźmierczak 8, Strzeżek 21, Łaba 9, Gałązka 13 oraz Dereń (libero), Marcyniak, Gutkowski 1.

Sędziowali: Dariusz Chadyniak, Marcin Bartłomiejczak.
Komisarz Tauron Ligi: Monika Gorszyniecka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Patryk Strzeżek (BKS Visła Bydgoszcz).