86% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 6 • L 3
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOsłabieni, ale zwycięscy. Enea Astoria pokonała Stal Ostrów Wielkopolski
1-10-2020_koszykówka, Energa Basket Liga_Polski Cukier Toruń - Enea Astoria Bydgoszcz_Corey Sanders - SF
14.11.2020 | 21:56

Osłabieni, ale zwycięscy. Enea Astoria pokonała Stal Ostrów Wielkopolski

W Energa Basket Lidze rozegrano trzynastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Corey Sanders był liderem Enea Astorii - w Ostrowie zdobył 21 punktów i dołożył 9 asyst.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki w Energa Basket Lidze. Zespół Artura Gronka pokonał dzisiaj Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, choć „Asta” zagrała osłabiona.

Trener Gronek nie mógł skorzystać z usług dwóch zawodników: leczącego uraz Pauliusa Dambrauskasa oraz Marcina Nowakowskiego, który z kolei w ogóle nie pojechał z zespołem na mecz. Mimo to, w nowej hali Arena Ostrów, „Asta” odniosła cenną wygraną.

Początek sobotniego spotkania należał jednak do gospodarzy. Stal szybko objęła prowadzenie, które wynosiło nawet osiem punktów (10:2). „Asta” zaczęła gonić. Zza linii 6,75 m trafił Gabrić, a z półdystansu także Sanders i bydgoszczanie przegrywali 9:15, ale potem znów skuteczni byli gospodarze. Green i King trafili z gry, a z linii rzutów wolnych dwukrotnie Dymała i Garbacz, co dało Stali prowadzenie 23:12, a pierwszą kwartę zespół z Ostrowa Wielkopolskiego wygrał różnicą dziesięciu punktów (27:17). W drugiej kwarcie na tablicy wyników był już remis 28:28, gdy efektownie punkty zdobył Loncar, a Nizioł dołożył jeden punkt z linii rzutów osobistych, a w połowie tej części gry bydgoski zespół objął pierwsze w meczu prowadzenie (34:31), gdy najpierw „trójkę” rzucił Chyliński, a potem spod kosza trafił Loncar. Po trójce Garbacza i celnym rzucie osobistym Sobina był co prawda jeszcze remis (40:40), ale celnie z dystansu rzucił Gabrić i do przerwy było 43:42 dla Enea Astorii.

Po przerwie, bydgoski zespół odskoczył. Po trafieniach Frąckiewicza oraz Sandersa, „Asta” prowadziła 61:53. Prowadzenie bydgoszczan wzrosło do czternastu punktów (68:54), gdy trójkę rzucił Nizioł, a punkty dorzucili też Aleksandrowicz (dwa z linii rzutów wolnych) oraz Loncar. Tak wypracowanej przewagi gracze „Asty” już z rąk nie wypuścili i ostatecznie wygrali 86:78.

Już w środę (18 listopada), we własnej hali bydgoski zespół podejmie w zaległym meczu Zastal Enea BC Zielona Góra (19:30).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 13 KOLEJKA – 14.11.2020 R.
ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 78:86 (27:17, 15:26, 15:27, 21:16)

ARGED BMSLAM STAL: Garbacz 30 (2×3), Sobin 14 (9 zb.), Smith 13 (2×3, 6 zb.), Green 7 (1×3, 8 as.), Mokros 3 – Dymała 4, King 3, Pławucki 2, Ryżek 2.

ENEA ASTORIA: Sanders 21 (2×3, 5 zb., 9 as.), Gabrić 13 (3×3), Nizioł 13 (2×3, 6 zb.), Chyliński 12 (3×3), Frąckiewicz 6 (5 zb., 5 f.) – Loncar 15 (13 zb.), Aleksandrowicz 4 (8 as., 5 f.), Krasuski 2, Sobkowiak, Szyttenholm.

Sędziowali: Janusz Calik, Tomasz Trojanowski, Tomasz Szczurewski.
Komisarz Energa Basket Ligi: Patrycja Gulak-Lipka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.