Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOstatni koncert z cyklu Rzeka Muzyki. Zaśpiewa Janusz Radek
21.08.2019 | 09:00

Ostatni koncert z cyklu Rzeka Muzyki. Zaśpiewa Janusz Radek

Na zdjęciu: Janusz Radek będzie bohaterem ostatniego koncertu z cyklu Rzeka Muzyki.

Fot. mat. prasowe

Po dwóch miesiącach dobiega końca cykl Rzeka Muzyki. Podczas ostatniego koncertu, już w najbliższą niedzielę o godz. 19:00, wystąpi Janusz Radek.

Janusz Radek – wokalista i aktor, charyzmatyczny artysta obdarzony głosem o niekończącej się skali. W swoim dorobku ma role w spektaklach muzycznych, m.in: „Gorączka” i „Opera za trzy grosze” (Teatr Muzyczny we Wrocławiu), „Jerry Springer – The Opera” (Teatr Muzyczny Capitol) i „Jesus Christ Superstar” (za rolę Judasza dostał Złotą Maskę). Janusz Radek jest laureatem Grand Prix XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także I nagrody XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Artysta ma w dorobku kilka solowych albumów, które otrzymały status Złotej Płyty, m.in. „Królowa Nocy”, „Dziękuję za Miłość” oraz „Dziwny jest ten świat – opowieść Niemenem”. Płyta „Serwus Madonna” przyniosła Januszowi Radkowi nominację do Fryderyków w kategorii wokalista i płyta poetycka.

Koncert, na który składają się wiersze słynnej polskiej poetki, wyróżnia się wyjątkowo magicznym i jedynym w swoim rodzaju klimatem. Janusz Radek odszedł od dotychczasowych schematów, w których tkwiła poezja śpiewana. Ożywia ją współczesnymi kompozycjami, podkreślając tym samym niesłabnącą aktualność refleksji Haliny Poświatowskiej. Ten koncert to równoczesne odkrywanie muzyki i poezji. Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowoczesnych aranżacjach. Projekt powstał nie tylko po to, by zdjąć z poezji Poświatowskiej płaszcz dziewczęcej infantylności, ale również po to, by postawić przed odbiorcą niezwykle istotne pytania, dotyczące natury człowieka, jego pragnień, marzeń i świadomości.  Radek pokazuje  nowe i eksperymentalne oblicze, wyraz jego aktualnych fascynacji muzycznych – recital mimo wykorzystania wierszy poetki wymyka się pojęciu piosenki literackiej. Poza  utworami z płyty „Kim Ty jesteś dla mnie” można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: „Sheila”, „Czekam” „Wytrwale” czy „Dobro”. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne i elektroniczne, ale jednocześnie nastrojowe brzmienia.

„Kim ty jesteś dla mnie – Poświatowska/Radek”
Janusz Radek (wokal, piano)
Adam Drzewiecki (instrumenty klawiszowe)
Jacek Długosz (gitara)
Wojtek Fedkowicz/Mirek Hady (perkusja)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści