87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOstatni mecz u siebie zakończony porażką. Bydgoscy koszykarze przegrali ze Startem Lublin
Corey Sanders
18.03.2021 | 22:54

W Energa Basket Lidze rozegrano dwudziestą dziewiątą kolejkę.

Na zdjęciu: Corey Sanders (z piłką w ręku) był najskuteczniejszym zawodnikiem Enea Astorii w przegranym meczu z Pszczółką Startem Lublin.

W sobotę porażka z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski, a dzisiaj z Pszczółką Startem Lublin – tak koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz zakończyli sezon ligowy 2020/2021 Energa Basket Ligi we własnej hali.

Zespół Artura Gronka nie ma już szans na grę w fazie play-off i pozostaje mu teraz rywalizacja o miejsca 9-10 na zakończenie sezonu. Bydgoszczanie w sobotę wysoko przegrali we własnej hali z ostrowską Stalą, a dzisiaj podejmowali Pszczółkę Start Lublin, która z kolei kilka dni temu przegrała 98:104 z Polskim Cukrem Toruń.

Podrażnieni porażką w grodzie Kopernika zawodnicy trenera Davida Dedka zaczęli mocno, bo od prowadzenia 6:0. Gospodarze dopiero w drugiej minucie gry zdobyli pierwsze punkty (trafił Chyliński), ale potem trójką odpowiedział Borowski, a z półdystansu trafił jeszcze Szymański, co dało gościom prowadzenie 11:5. Gracze „Asty” mieli dużo problemów w ofensywie, a rywale potem punktowali. Bezlitośni byli zwłaszcza Thomas Davis i Sharon Dorsey-Walker i to po ich seriach punktów, Start prowadził już 18:9, a potem nawet 22:11. Gospodarze przypuścili jeszcze pogoń, a w ofensywie znakomicie radził sobie Jakub Nizioł, który nie pomylił się w rzutach z gry. Po dziesięciu minutach było jednak 35:28 dla gości. Po trzech i pół minutach gry w drugiej kwarcie, „Asta” doprowadziła do remisu (38:38), gdy spod kosza trafił Sanders, a potem nawet wyszła na prowadzenie (42:40) po trójce Nizioła. Radość z tego prowadzenia nie trwała długo, bo rywale po chwili skontrowali i odzyskali zaliczkę, którą utrzymali do końcowej syreny pierwszej połowy (53:49 po dwudziestu minutach gry).

Po przerwie, wynik również oscylował w okolicach remisu. Po rzutach Sandersa, Nizioła i trójce Krasuskiego, gospodarze objęli nawet prowadzenie (67:66), lecz w kluczowych momentach nie zawodzili liderzy Startu: Dorsey-Walker, Davis oraz Ware, którzy wzięli na swoje barki odpowiedzialność za skuteczność w zespole gości, a że ta trójka nie myliła się w rzutach z gry, to goście ostatecznie po zaciętym pojedynku wygrali 92:89 i w pierwszej rundzie play-off unikną pojedynku z liderem tabeli, Zastalem Eneą BC Zielona Góra.

Przed „Astą” tymczasem jeszcze jeden mecz na zakończenie sezonu ligowego – w najbliższą niedzielę (21 marca) na wyjeździe z Treflem Sopot (początek o 17:35).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 29 KOLEJKA – 18.03.2021 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – PSZCZÓŁKA START LUBLIN 89:92 (28:35, 21:18, 20:19, 20:20)

ENEA ASTORIA: Sanders 31 (1×3, 6 as., 5 str.), Nizioł 25 (3×3, 6 zb.), Gabrić 8 (1×3), Bogucki 6, Chyliński 5 (1×3) – Loncar 6, Dambrauskas 4 (6 as.), Krasuski 3 (1×3), Waterman 1.

PSZCZÓŁKA START: Dorsey-Walker 23 (1×3), Davis 19 (2×3), Łączyński 6 (2×3, 5 as.), Szymański 4, Borowski 3 (1×3) – Ware 15, Searcy 14 (6 zb.), Jeszke 6 (2×3), Dziemba 2, Franke.

Sędziowali: Marek Maliszewski, Paweł Białas, Cezary Nowicki.
Komisarz Energa Basket Ligi: Robert Zieliński.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.