51% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 18 • L 13
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOstatni mecz w tym roku we własnej hali przegrany. Pałac uległ Legionovii [ZDJĘCIA]
15-12-2019_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo - SF (4)
15.12.2019 | 21:01

Mecz w Immobile Łuczniczce zakończył dziesiątą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Siedemnaście razy siatkarki Legionovii blokowały ataki zawodniczek Pałacu, w tym czterokrotnie Czeski Terezy Vanzurovej.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz porażką zakończyły 2019 rok we własnej hali. Zespół Piotra Mateli uległ Legionovii Legionowo.

To był ostatni w 2019 roku pojedynek bydgoskich siatkarek przed własną publicznością. Zawodniczki trenera Piotra Mateli chciały się własnym kibicom zrehabilitować za porażkę z meczu przeciwko E.Leclerc Radomce Radom. Pałac przegrał wówczas 2:3, choć prowadził po dwóch setach. Legionovia z kolei w poprzedniej serii spotkań pokonała u siebie Volley Wrocław.

Zespół trenera Alessandro Chiappiniego znakomicie zagrał w dwóch pierwszych setach. Siłą zespołu z Legionowa był blok. Bydgoskie zawodniczki miały ogromne problemy ze skończeniem ataków zarówno ze skrzydeł, jak i środka. Efektem były dwa wysokie zwycięstwa zespołu z Legionowa – w pierwszym secie 25:15 i w drugim 25:16. Bydgoszczanki podniosły się w trzeciej odsłonie, którą udało im się wygrać, ale w czwartej odsłonie kropkę nad i postawiły rywalki.

Legionovia miała co prawda dwie piłki meczowe, które bydgoskiej drużynie udało się obronić, ale w walce na przewagi skuteczniejsze były przyjezdne. Świetny mecz zagrała zwłaszcza Olga Strantzali, która zdobyła 23 punkty. Do tego, zawodniczki z Legionowa wspomnianym już blokiem zdobyły w całym meczu aż 17 punktów.

We wtorek, Pałac rozegra ostatni mecz ligowy w 2019 roku. Zawodniczki trenera Mateli zagrają na wyjeździe z Volley Wrocław (początek o 20:30).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 10 KOLEJKA – 15.12.2019 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO 1:3 (15:25, 16:25, 25:18, 25:27)

PAŁAC: Mazurek 1, Żurowska 13, Stencel 9, Vanzurova 4, Fedusio 16, Ziółkowska 12 oraz Jagła (libero), Balmas 3, Biedziak, Rapacz 4.

LEGIONOVIA: Grabka 5, Fidon-Lebleu 22, Tokarska 6, Oliveira Souza 9, Strantzali 23, J. Łukasik 7 oraz Lemańczyk (libero), Agnieszka Adamek (libero), A. Wójcik, Damaske 1.

Sędziowali: Damian Lic, Grzegorz Janusz.
Komisarz Ligi Siatkówki Kobiet: Jerzy Zwierko.