Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOstatni weekend wakacji. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach
29.08.2020 | 08:27

Ostatni weekend wakacji. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach

Wzmożone kontrole policyjne potrwają cały weekend.

Na zdjęciu: W trakcie tego weekendu policjanci mają zwracać uwagę m.in. na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy po drogach województwa.

Fot. KMP Włocławek / archiwum

To ostatni weekend wakacji. W jego trakcie, na drogi Kujaw i Pomorza wyjedzie więcej niż zwykle patroli policyjnych.

Policjanci w trakcie tego weekendu korzystać będą nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z motocykli i nieoznakowanych radiowozów, które będą wyposażone w wideorejestratory. – Wielu z nas odkłada powroty z wakacji na ostatni moment, dlatego w tych dniach należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu pojazdów – mówi st. asp. Remigiusz Rakowski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jakie będą główne zadania policjantów w trakcie tych trzech dni? – Zapewnienie płynności ruchu w miejscach występowania znacznych spowolnień i utrudnień, ujawnienie i eliminowanie z ruchu osób będących pod wpływem alkoholu, reagowanie na wykroczenia szczególnie niebezpieczne – dodaje Rakowski i wylicza, że tymi wykroczeniami są m.in. przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Funkcjonariusze mają też zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów oraz prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów czy korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Jednocześnie w trakcie tego weekendu wprowadzone zostanie okresowe ograniczenie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) poprzez zakaz ich ruchu na drogach w kraju. W sobotę zakaz obowiązuje w godz. 8:00 – 14:00, a w niedzielę w godz. 8:00 – 22:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści