Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 7 • L 4
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOstatnia impreza w Widzimisie
Widzimisię - LG (1)
29.01.2016 | 15:44

Ostatnia impreza w Widzimisie

Pracownicy klubokawiarni pożegnają się ze swoimi klientami już w ten weekend.

Na zdjęciu: Klubokawiarnia Widzimisie znajduje się przy Placu Kościeleckich 5 I 1/2

Fot. Leszek Grabowski

Pierwsza klubokawiarnia w stylu Slow Food w Bydgoszczy przestanie tętnić życiem. Lokal Widzimisie zostanie zamknięty jeszcze w tym miesiącu.

To oryginalne miejsce zaczęło funkcjonować w 2013 roku. W budynku dawnej myjni samochodowej powstała knajpa dla ludzi ceniących alternatywne podejście do życia. Do niesztampowego stylu klubokawiarni przekonało się wiele osób, które odwiedzało lokal nie tylko podczas imprez organizowanych w weekendy, ale także w ciągu tygodnia. Klienci Widzimisie mogli (i mogą jeszcze na pewno przez kilka dni) m.in. napić się kawy, zjeść dobre jedzenie. W lokalu powstał również specjalny sklep oferujący ubrania i dodatki młodych niezależnych projektantów i marek.

To nie ekonomia jest powodem zamknięcia klubokawiarni. Właściciel lokalu wyjaśnia, że z przyczyn osobistych musi zrezygnować z prowadzenia tego miejsca. Trwają poszukiwania osoby, która chciałaby przejąć knajpę. Być może klubokawiarnia nadal będzie funkcjonować pod tą samą nazwą, lecz jeszcze tego nie wiadomo.

Impreza pożegnalna odbędzie się 30 stycznia i rozpocznie się o godz. 20:00.

To już kolejny lokal w Bydgoszczy, który kończy swoją działalność w styczniu. Na początku roku przestała funkcjonować Klubokawiarnia Comics Soon Coffee. Natomiast w lutym zostanie zamknięty klub The One, o którym pisaliśmy TUTAJ.


Powiązane treści