Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 12 • L 11
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOstatnia szansa na wzięcie udziału w bezpłatnym zwiedzaniu regionu z przewodnikiem
17.02.2016 | 11:13

Ostatnia szansa na wzięcie udziału w bezpłatnym zwiedzaniu regionu z przewodnikiem

Będzie można zobaczyć ciekawe miejsca w województwie kujawsko-pomorskim.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego akcję.

Fot.

Chcesz poznać ciekawe zakątki Kujaw i Pomorza? W ten weekend (20-21.02) masz niepowtarzalną okazję, by zwiedzić je z licencjonowanym przewodnikiem, który opowie Ci o nich nie pobierając wynagrodzenia za swoją pracę. W sobotę i niedzielę potrwa akcja „Poznaj swój region z przewodnikiem”.

Bezpłatne zwiedzanie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Takie święto obchodzone jest 21 lutego, a jego idea to oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języki, po ich terenie. Wycieczki organizowane są nie tylko po to, by mieszkańcy mogli zobaczyć ciekawe miejsca, ale także by poznali pracę przewodnika i docenili jego rolę w obsłudze turystów.

W organizację akcji zaangażowani są przewodnicy oraz pracownicy wielu organizacji i instytucji działających w naszym województwie. Przygotowali oni ponad 50 różnych propozycji spędzenia wolnego czasu w Bydgoszczy oraz innych miastach znajdujących się na terenie Kujaw i Pomorza. Ponadto w czasie zwiedzania będą przeprowadzane konkursy z nagrodami.

Cel imprezy to propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz pozyskanie wiedzy o atrakcjach regionu. Udział w akcji mogą wziąć wszyscy chętni. Osoby poniżej 15 roku życia muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna, a osoby niepełnoletnie, które ukończyły już 15 lat muszą dostarczyć organizatorowi lub przewodnikowi oświadczenie rodzica lub opiekuna. Dokument ten znajduje się na oficjalnej stronie internetowej promującej imprezę www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.travel Tam też można znaleźć listę wydarzeń, zasady udziału w imprezie oraz pozostałe ważne informacje.

Warunkiem uczestnictwa w wybranym wydarzeniu jest zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.travel do 18 lutego do godz. 24:00. Liczba miejsc jest ograniczona.


Podobne wpisy

Powiązane treści