Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOstatnie dni głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim
budżet obywatelski bydgoszcz
28.12.2020 | 10:12

Ostatnie dni głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Na zdjęciu: Głosowanie w BBO trwa do 30 grudnia.

Fot. Błażej Bembnista

Grudzień przebiega nie tylko pod znakiem świąt, ale także pod znakiem głosowania na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy decydują, na co zostanie przeznaczone aż 16 milionów złotych. Do wyboru mają 352 różnorodne projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i społeczne. Głosowanie trwa jeszcze przez trzy dni.

– Pomimo trudnej sytuacji finansowej BBO jako program będący najbliżej mieszkańców pozostaje w przyszłym roku bez zmian – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Kwota, przeznaczona na realizacje zadań zgłoszonych przez mieszkańców nie została obniżona i wyniesie 16 milionów złotych. O tym, na co zostanie wydana, decydują bydgoszczanie. I to właśnie teraz, gdyż od 1 grudnia trwa głosowanie na projekty BBO.

Do głosowania dopuszczono 352 pomysły. Najwięcej – 280 – to projekty osiedlowe. Najwięcej propozycji do wyboru jest na największych bydgoskich osiedlach, takich jak Kapuściska, Śródmieście, Szwederowo i Fordon. Realizacji doczeka się kilkadziesiąt zadań na terenie całej Bydgoszczy – ich łączna wartość to 12 milionów złotych. Każdy pomysł ma takie same szanse.

Drugą kategorią są zadania ponadosiedlowe, których w tym roku jest 16. Wśród propozycji znajdziemy m.in. te o charakterze rekreacyjnym, sportowym, a także rewitalizacje terenów zielonych i propozycje ekologicznych rozwiązań w mieście.

– Bydgoski Budżet Obywatelski jest także po to, żeby integrować bydgoszczan. Taką rolę spełniają inwestycje z najmłodszej kategorii, która jest w programie od zeszłego roku, czyli małe projekty społeczne – podkreśla urząd miasta. W tym roku do wyboru jest 56 tego typu zadań. Ich tematyka i forma są dowolne: mogą to być warsztaty, festyn, koncert czy spotkanie. Jak zaznacza ratusz, małe projekty społeczne mogą służyć integracji dzieci i młodzieży czy aktywizacji seniorów.

W tegorocznej edycji każdy mieszkaniec ma trzy głosy: jeden na projekt osiedlowy, jeden na projekt ponadosiedlowy i jeden na mały projekt społeczny. Wybór zadań trwa od 1 do 30 grudnia, wyłącznie za pośrednictwem strony www.bydgoszcz.pl/bbo. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy, który najpóźniej w dniu głosowania ma ukończone 16 lat. Osoby, które potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc pod numerem telefonu: 660 240 004. Wyniki głosowania poznamy do 20 stycznia 2021 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści