Bydgoszcz
1C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOstatnie dni na decyzję. Zachęcamy do głosowania na inwestycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego
Plac zabaw Czyżkówko
26.10.2016 | 13:26

Ostatnie dni na decyzję. Zachęcamy do głosowania na inwestycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Trwa głosowanie w ramachj Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na zdjęciu: Plac zabaw na Czyżkówku.

Fot. UMB

Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na projekty mieszkańców zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną zrealizowane w 2017 roku. Głosować można do poniedziałku, 31 października, włącznie.

Swój głos na wybraną inwestycję można oddać w jeden z dwóch sposobów:
– poprzez aplikację internetową na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Należy podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle i inwestycję do realizacji,
– tradycyjnie, na karcie do głosowania, którą po wypełnieniu należy wrzucić do jednej z blisko 200 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury oraz w budynkach Urzędu Miasta.

Do wyboru mamy aż 175 inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców, które zostały zweryfikowane pod względem formalnym i kosztorysowym. W głosowaniu mogą wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16. rok życia. UWAGA! Każdy mieszkaniec ma jeden głos, czyli można zagłosować tylko raz i tylko na jedną inwestycję! W sytuacji, gdy głosujący weźmie udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą nieważne.

To już piąta edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Oznacza to, że łączna wartość inwestycji wybranych przez mieszkańców i zrealizowanych w ciągu ostatnich czterech lat na terenie miasta wyniosła już 20 mln zł. Co ważne, na osiedlowe inwestycje w tej edycji BBO może trafić więcej środków niż w poprzednich latach.

– Z roku na rok zauważamy ogromne zainteresowanie Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Rośnie liczba zgłaszanych projektów, a przede wszystkim liczba głosujących. W głosowaniu w zeszłym roku uczestniczyło ponad 23 tysiące bydgoszczan. Dzięki programowi mieszkańcy mają wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Decydują, gdzie chcą mieć parking, plac zabaw, teren rekreacyjny czy wybieg dla czworonogów. Zachęcam mieszkańców do aktywnego włączenia się w kształtowanie swoich osiedli. Warto tym bardziej, że w przypadku dobrego wyniku finansowego miasta na koniec roku, na osiedlowe inwestycje przeznaczymy większą kwotę niż dotychczasowe pięć mln zł – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Najczęściej realizowanymi inwestycjami w ramach BBO są do tej pory: parkingi, chodniki, place zabaw, tereny rekreacyjno-sportowe z placami do kalisteniki włącznie, ogrodzone wybiegi dla psów, osiedlowy monitoring. Wśród zgłoszonych w tym roku są też bardzo oryginalne pomysły, jak: stworzenie punktów widokowych, stacji na książki udostępniane w ramach bookcrossingu czy wytyczenie kolejnych kontrapasów dla rowerzystów w Śródmieściu.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :
– na Facebooku www.facebook.com/bdgbo.
– na stronie www www.bdgbo.pl.

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:
– pisząc na adres: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
– dzwoniąc na numer: 52-58-58-926.


Powiązane treści