Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOstatnie zezwolenie na drogę S5 wydane. „Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem”
03.11.2017 | 12:07

Ostatnie zezwolenie na drogę S5 wydane. „Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem”

Wydano zezwolenia na realizację wszystkich odcinków.

Na zdjęciu: Trwają prace budowlane na przyszłej drodze S5.

Fot. GDDKiA

W piątek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał dziewiąte Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej dla drogi S5 na odcinku Nowe Marzy – granica województwa. Oznacza to, że etap wydawania decyzji został już zakończony.

Opublikowane 3 listopada zezwolenie dotyczy odcinka z Tryszczyna (bez węzła) do Białych Błot (także bez węzła) o długości 13,5 km, który najdłużej czekał na decyzję. Za jego wykonanie odpowiadać będą Polaqua i Dragados. – Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie inwestycji jest planowane na czwarty kwartał 2019 roku – poinformował w piątek Jarosław Jakubowski, doradca wojewody.


⇒ CZYTAJ TAKŻE » Niespodziewane odkrycie na budowie drogi S5. Archeolodzy znaleźli zwłoki żołnierzy


Wydanie zezwoleń trwało od 11 kwietnia. Poprzednie dwa dla odcinków Białe Błota – Szubin, Aleksandrowo – Tryszczyn opublikowano pod koniec sierpnia, zaś miesiąc wcześniej dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA Jarosław Gołębiewski tłumaczył, że w sprawie białobłockich fragmentów drogi zgłoszono najwięcej wniosków społecznych, dlatego na te zezwolenia trzeba czekać najdłużej.


Powiązane treści