Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOstrzeżenie pogodowe na niedzielę. Będzie mocno wiało!
pogoda Bydgoszcz
28.10.2017 | 20:50

Ostrzeżenie pogodowe na niedzielę. Będzie mocno wiało!

Ostrzeżenie wydało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego na podstawie informacji z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na zdjęciu: Padającemu deszczowi ma towarzyszyć w niedzielę silny wiatr sięgający 85 km/h.

Fot. archiwum

– W niedzielę między godziną 8:00 a 18:00 przewiduje się występowanie silnego wiatru, który w porywach może osiągać nawet 85 kilometrów na godzinę – poinformowało w sobotę późnym popołudniem Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

– BCZK zaleca nie parkować samochodów, ani nie przebywać i nie przechodzić w pobliżu drzew, słupów i trakcji elektrycznych, wysokich murów ogrodzeniowych, a także zamknąć okna, również na klatkach schodowych, usunąć z parapetu niezamocowane przedmioty oraz sprawdzić, czy szyldy, reklamy oraz anteny są właściwie zamocowane – wylicza Tomasz Włodarczyk, dyżurny centrum.

W niedzielę średnia prędkość wiatru wiejącego z północy lub północnego-zachodu ma wynieść od 35 do 45 km/h, a podmuchy mają mieć wspomnianą prędkość 85 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptycy oceniają na 85 procent. Silnemu wiatrowi mają towarzyszyć opady deszczu.

Wszelkie zaobserwowane zagrożenia można zgłaszać służbom ratunkowym bądź pod całodobowy numer BCZK – (52) 58-59-888.


Powiązane treści