Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 11 • L 9
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOstrzeżenie pogodowe: W całym województwie możliwy bardzo silny wiatr!
Wiatr
15.03.2019 | 22:04

Ostrzeżenie pogodowe: W całym województwie możliwy bardzo silny wiatr!

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. archiwum

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze. Obowiązuje ono na terenie całego województwa.

Ryzyko wystąpienia silnych porywów wiatru pierwszego stopnia zagrożenia obowiązuje dla wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, miasta Bydgoszcz, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, miasta Grudziądz, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, miasta Toruń, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, miasta Włocławek, włocławskiego i żnińskiego.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni Grzegorz Pietrucha przekazuje, że w nocy z piątku, 15 marca na sobotę, 16 marca – od godziny 22:00 do 8:00 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach miejscami do 90 km/h z zachodu.

W związku z ostrzeżeniem, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi o zachowanie szczególnej ostrożności – przede wszystkim bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, nie parkowania samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych. Warto też pozamykać okna (również na klatkach schodowych) i usunąć z parapetów wszelkie przedmioty, które porwane przez wiatr mogłyby wyrządzić szkody. Ponadto warto też sprawdzić zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów.

O wszelkich zauważonych zagrożeniach należy informować służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 52-58-59-888).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści