Bydgoszcz
26C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 27 • L 23
28C
Sob
29C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoOstrzeżenie przed burzami i bardzo silnym wiatrem dla Bydgoszczy i okolic! W porywach prawie 100 kilometrów na godzinę [PROGNOZA]
pogoda Bydgoszcz
10.07.2020 | 14:59

Ostrzeżenie przed burzami i bardzo silnym wiatrem dla Bydgoszczy i okolic! W porywach prawie 100 kilometrów na godzinę [PROGNOZA]

O możliwym załamaniu pogody informuje Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na zdjęciu: Na piątkowe popołudnie meteorolodzy prognozują burze z opadami deszczu, którym ma towarzyszyć silny wiatr.

Fot. wolna licencja / archiwum

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przestrzega przed popołudniowymi burzami, którym ma towarzyszyć silny wiatr.

Jak wynika z komunikatu BCZK sporządzonego na podstawie danych z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek aż do godziny 21:00 na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego mają występować burze z opadami deszczu. Spaść ma do 20 mm deszczu, a lokalnie ma padać grad.

Najbardziej niebezpieczny może być jednak wiatr, który w porywach ma osiągać nawet 90 kilometrów na godzinę. Meteorolodzy przewidują, że prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska w piątek wynosi 80 procent. W mieście temperatura ma nie przekroczyć 22 stopni Celsjusza.

W sobotę oraz w niedzielę w mieście i okolicach ma być nieznacznie chłodniej – w sobotę około 20 stopni, w niedzielę – 19. W sobotę IMGW przewiduje duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Podobna auta ma towarzyszyć nam również w niedzielę. Wiatr w oba dni ma wiać z północnego-zachodu. Ma być słaby lub umiarkowany.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści